XII Niedziela Zwykła – 23.06.2019

 

 

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 

XII Niedziela Zwykła – 23.06.2019 r.

 

 1.     Rozpoczęły się wakacje. Niech będą one dla nas czasem zbliżenia się do Boga, wspaniałą okazją do pogłębienia naszej wiary. Poprzez przyrodę, piękno naszej ojczystej ziemi niech przemawia do nas Bóg. Zechciejmy otworzyć dla Niego swoje serce. Pamiętajmy o  DNIU  PAŃSKIM, o każdej wakacyjnej niedzieli i obowiązku uczestnictwa we Mszy Św. Z tego obowiązku nie możemy się zwalniać w czasie wakacji. Serdecznie witamy wszystkich wypoczywających na terenie naszej parafii i życzymy dużo słońca i udanego wypoczynku.

2.     Dzisiaj po każdej mszy św. będziemy śpiewać suplikacje: „Święty Boże, Święty Mocny…”a tym samym przepraszać Boga za wszelkie w ostatnim czasie popełnione świętokradztwa w naszej ojczyźnie. Polecajmy Bogu naszą Ojczyznę, Kościół w Polsce i wszystkich Polaków. Zabiegajmy o to, abyśmy nie dali się podzielić i pamiętajmy, że „walka nie może być silniejsza od solidarności” (Św. Jan Paweł II, Gdańsk, 12.06.1987 r.)

3.     Trwamy w oktawie Bożego Ciała. Każdego dnia w tygodniu – do piątku włącznie – gromadzimy się w naszym kościele na nabożeństwie czerwcowym o godz. 18:00 i procesji eucharystycznej, aby uczcić Jezusa Chrystusa Eucharystycznego. Zachęcamy do licznego udziału wszystkich wiernych, także dzieci sypiące kwiaty. Po nabożeństwie i procesji Msza Św. Dzisiaj procesja eucharystyczna odbędzie się poMszy św. o godz. 11.00.

4.      W czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała i tradycyjne poświęcenie wianków i ziół na mszy św. o godz. 18.30.

5.     Jutro obchodzimy Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela.

6.     W piątekUroczystość Najśw. Serca Pana Jezusa (nie ma postu). Jest to również Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. W tym dniu również zapraszamy do uczestnictwa w procesji z kościoła N.S.P.J. przy ul. Kościelnej, która wyruszy po mszy św. o g. 18:00 na Plac Poznańskich Krzyży.

7.     W sobotę przypada Uroczystość Św. Apostołów Piotra i Pawła. W tym dniu łączymy się w modlitwie z następcą Św. Piotra na rzymskiej Stolicy – Ojcem Św. Franciszkiem. Niech Bóg Mu błogosławi i zachowa na długie lata w zdrowiu i bezpieczeństwie dla dobra całego Kościoła Św.   Msze Św. w tym dniu o godz. 7.00, 8.00 i 18.30. Ofiary zbierane podczas Mszy św. będą przeznaczone na potrzeby Stolicy Apostolskiej.

8.     Podajemy do wiadomości parafian, że na okres wakacji: lipiec – sierpień kancelaria parafialna będzie czynna w środy i piątki w godz. 10:00 – 12:00 i od 16:00 – 17:30.

9.     W związku z wyjazdami księży na urlopy prosimy wiernych, którzy chcą skorzystać z sakramentu pojednania (spowiedzi św.) w ciągu tygodnia jak też i w niedzielę, by uczynili to 15 minut przed Mszą św.

10.           Zapraszamy do lektury prasy religijnej: „Gość Niedzielny”, „Przewodnik Katolicki” i  dla dzieci „Mały Przewodnik Katolicki”. Jest jeszcze majowy nr naszej gazety parafialnej. Zachęcając do lektury dziękujemy zarazem za wszelkie ofiary składane na rzecz pokrycia kosztów druku. „Bóg zapłać”.

11.           W ostatnim tygodniu zmarły nasze parafianki: + Janina Kuligowska z ul. Langiewicza i + Urszula Gałka z ul. Fabrycznej. W ich intencji odmówmy wspólnie: „wieczny odpoczynek…”