Uroczystość Bożego Ciała – 20.06.2019

 

 

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Uroczystość Bożego Ciała – 20.06.2019 r.

 

1.    W dniu dzisiejszym, w Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – zwanej popularnie Bożym Ciałem – w eucharystycznej procesji po Mszy Św. o godz. 16:00 wyjdziemy na zewnątrz naszej świątyni, aby publicznie oddać cześć i hołd Jezusowi Chrystusowi ukrytemu w Najświętszym Sakramencie. Niech nasz czynny udział w tej procesji będzie publicznym wyznaniem naszej wiary. Przez cały najbliższy tydzień będzie trwać oktawa Bożego Ciała. Każdego dnia będziemy gromadzić się w naszym kościele na nabożeństwie czerwcowym o godz. 18.00i procesji eucharystycznej. Serdecznie wszystkich zapraszamy do wspólnej modlitwy. W niedzielę najbliższą procesja eucharystyczna będzie po Mszy św. o g. 11.00.

 

2.    W niedzielę – 23 czerwca po każdej mszy św. będziemy śpiewać suplikacje: „Święty Boże, Święty Mocny…”a tym samym przepraszać Boga za wszelkie w ostatnim czasie popełnione świętokradztwa w naszej ojczyźnie. Polecajmy Bogu naszą Ojczyznę, Kościół w Polsce i wszystkich Polaków. Zabiegajmy o to, abyśmy nie dali się podzielić i pamiętajmy, że „walka nie może być silniejsza od solidarności” (Św. Jan Paweł II, Gdańsk, 12.06.1987 r.)

 

3.    (Pragnę bardzo gorąco i serdecznie podziękować Braciom Zewnętrznym naszego Zgromadzenia za rozwiezienie ołtarzy do punktów stacyjnych, dziękujemy wszystkim grupom duszpasterskim, którzy przygotowali ołtarze na trasie procesji, orkiestrze za uświetnienie dzisiejszej uroczystości, naszemu chórowi parafialnemu oraz P. organiście, funkcjonariuszom policji za pilnowanie porządku na trasie procesji, wszystkim niosącym sztandary i feretrony oraz Panom, którzy towarzyszyli Jezusowi niosąc baldachim, dzieciom sypiącym kwiaty, Pani katechetce i młodzieży żeńskiej za przygotowanie dzieci do procesji, służbie liturgicznej ołtarza, ministrantom, lektorom, oraz kapłanom, którzy przewodniczyli do poszczególnych ołtarzy Jezusowi Chrystusowi, a także wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do upiększenia dzisiejszej uroczystości. Niech Jezus Chrystus Eucharystyczny będzie dla was wszystkich nagrodą w niebie.)