Niedziela Zesłania Ducha Św. – 09.06.2019

 

 

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Niedziela Zesłania Ducha Św. – 09.06.2019 r.

 

 

1.    Dzisiaj przypada Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. W dniu dzisiejszym Abp Metropolita Poznański Stanisław Gądecki zaprasza wszystkich wiernych na uroczystość przyjęcia sakry biskupiej nowo mianowanego ks. Bp Szymona Stułkowskiego – dotychczasowego Rektora Arcybiskupiego Seminarium Duchownego w Poznaniu. Uroczysta Msza Św. odbędzie się w Katedrze Poznańskiej o godz. 15:00. 

 

2.    Dzisiaj nasz chór parafialny „Zmartwychwstanie” rozpoczyna świętowanie 96-rocznicy powstania. Z tej okazji na Mszy Św. o godz. 12:30 będziemy się modlić w ich intencji, a po mszy św. chór zaprasza na koncert w ich wykonaniu.

 

3.    Również dzisiaj II niedziela miesiąca. Zbieramy ofiary na rzecz materialnych potrzeb parafii – zwłaszcza na spłacenie długów za remont dzwonów i wieży. Za złożone ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”

 

4.    Zapraszamy dzisiaj na Mszę Św. z modlitwą uwielbienia o godz. 16:00 do Kaplicy Matki Bożej w dolnym kościele. Wyjątkowo z racji dzisiejszej Uroczystości Zesłania Ducha Św. rozpoczniemy modlitwą różańcową, później Eucharystia, po niej modlitwa wstawiennicza, adoracja i uwielbienie Pana Jezusa. Po nabożeństwie zapraszamy wszystkich na skromny poczęstunek do Sali świetlicowej.

 

5.    Jutro drugi dzień świątecznyŚwięto N.M.P. Matki Kościoła. Msze Św. będą o godz. 7.00, 8.00, 18.30. Nadchodzący tydzień w liturgii Kościoła prowadzi nas do Uroczystości Trójcy Przenajświętszej – jednocześnie jest to czas ostatni dopełnienia obowiązku wielkanocnej spowiedzi.

 

6.    W czwartek – 13 czerwca wspominamy Matkę Bożą Fatimską. Zapraszamy na różaniec fatimski wraz z procesją po Mszy Św. wieczornej – 18:30.

 

7.    W tym tygodniu w liturgii kościoła obchodzimy: we wtorek – wspomnienie Św. Barnaby Apostoła, w czwartek – Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, w piątek – wspomnienie bł. Michała Kozala, bp i męcz.

 

8.    Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe, które odprawiamy w tygodniu przed Mszą św. wieczorną o godz. 18:00, a w niedzielę – o g. 18:30.

 

9.    Już dziś pragniemy poinformować, że tegoroczna procesja Bożego Ciała przejdzie ulicami:Pamiątkową, Madalińskiego, Prądzyńskiego, Kosińskiego, 28 Czerwca 1956, Chłapowskiego i Dąbrówki do kościoła. Na trasie naszej procesji zostaną usytuowane cztery ołtarze: I– na skrzyżowaniu ulicy Pamiątkowej, Rolnej i 28 Czerwca 1956 roku (na wysokości Banku PKO SA). Bardzo proszę, aby tym ołtarzem zaopiekowała się Wspólnota Żywego Różańca. II– przy ulicy Pamiątkowej – Madalińskiego. Tutaj proszę o pomoc duszpasterstwo dzieci i młodzieży oraz Liturgiczną Służbę Ołtarza. III – przy ul. Kosińskiego (na wysokości Centrum Pro Familia). Tutaj zwracam się z serdeczną prośbą o pomoc w przygotowaniu ołtarza wspólnotę „Nie jesteś sam” i Modlitwy Wstawienniczej. IV– przy kościele (główne wejście), gdzie zostanie wygłoszone kazanie. Tutaj o pomoc proszę Wspólnotę Domu Modlitwy „Galilea”. Wszystkich parafian zapraszamy do udziału i modlitwy. Prosimy, aby dziewczynki, które w tym roku przyjęły po raz pierwszy Pana Jezusa w Komunii Św. zechciały sypać kwiaty.

 

10.          Informujemy o kolejnym 81 Pokutnym Marszu Różańcowym jaki organizowany jest w trzecią niedziele miesiąca, czyli 16 czerwca. Msza Święta o godz.12:30 w Kościele Bożego Ciała.Następnie modlitwa różańcowa ulicami Starego Miasta do kościoła Farnego. Odnowienie Ślubów Jasnogórskich i zawierzenie się Matce Najświętszej w Sanktuarium Matki Bożej w Cudy Wielmożnej Pani Poznania u Ojców Franciszkanów na Wzgórzu Przemysła. Zakończenie około godz. 16:00. Serdecznie zapraszamy.

 

11.          Od jutra – 10 czerwca w kancelarii będziemy przyjmować intencje mszalne na II półrocze, czyli od 1 lipca do końca grudnia 2019 r.

 

12.          Podajemy do wiadomości parafian, że decyzją O.Prowincjała Krzysztofa Swół i Jego Rady z naszej parafii odchodzą: O. Tomasz, O. Krzysztof i O. Kazimierz. Zapraszamy w przyszłą niedzielę – 16 czerwca na mszę św. o godz. 11:00, w czasie której będziemy dziękować Bogu za 3-letnią posługę O. Krzysztofa w naszej parafii.

 

13.          Zapraszamy do lektury prasy religijnej: „Gość Niedzielny”, „Przewodnik Katolicki” i „Mały Przewodnik Katolicki” oraz majowy nr naszej gazetki parafialnej i dziękujemy za ofiary na  pokrycie kosztów druku. „Bóg zapłać”.

 

14.          W ostatnim tygodniu zmarli nasi parafianie: + Waldemar Dziurdzielewski z ul. Dąbrówki;. + Maria Chojnacka-Grzemba z ul. Traugutta i  + Kinga Mikołajczak z ul. Chłapowskiego. W ich intencji odmówmy wspólnie: „wieczny odpoczynek…”