VII Niedziela Wielkanocna – 02.06.2019

 

 

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

VII Niedziela Wielkanocna – 02.06.2019 r.

 

1.     Dzisiaj przypada Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Dzisiaj również świętujemy w naszej parafii 70-tą rocznicę poświęcenia naszego kościoła. Zapraszamy na mszę św. o godz. 12:30, w czasie której będzie śpiewał nasz chór parafialny. Będzie to nasze wspólne dziękczynienie za nasz Dom Boży.

 

2.     Także dzisiaj w salce obok kancelarii pełnią dyżur Panie z Parafialnego Koła Przyjaciół Radia Maryja.

 

3.     Również dzisiaj prosimy drogich parafian o wsparcie parafialnego Caritas paczkami żywnościowymi.

 

4.     Niedziela dzisiejsza to XII Ogólnopolskie Święto Dziękczynienia za Nową Świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie. W związku z tym po mszach św. jest zbiórka do puszek przy kościołach w całej Polsce na budowę Centrum Opatrzności Bożej w Wilanowie. Za złożone ofiary składamy „Bóg zapłać”.

 

5.     W tym tygodniu przypada I czwartek i I piątek miesiąca

 

·        W I czwartek na Mszy Św. o godz. 18:30 modlimy się o nowe powołania kapłańskie i zakonne. Po Mszy Św. nabożeństwo powołaniowe i adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20:45.

 

·        W I piątek – po Mszy Św.o godz. 8:00i 18:30 nabożeństwo ku czci Serca Pana Jezusa. SPOWIEDŹ podczas Mszy Św. porannych i wieczornej. Msza Św. dla dzieci o godz. 17:00 – wcześniej od 16:30 – okazja do spowiedzi św. W piątek i w sobotę kapłani odwiedzą chorych z posługą sakramentalną.

 

6.     W sobotę 8 czerwca grupa dzieci pierwszokomunijnych wraz z ks. Krzysztofem udadzą się z pielgrzymką dziękczynną do Sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie.

 

7.     Dziękujemy wszystkim, którzy przez cały maj gromadzili się przy grocie Matki Bożej, szczególnie tym, którzy przygotowywali i prowadzili Apel Jasnogórski.

 

8.     Przez cały miesiąc czerwiec oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa, gromadząc się na nabożeństwach tzw. czerwcowych, które odprawiać będziemy w tygodniu przed Mszą św. wieczorną o godz. 18:00, a w niedzielę – o g. 18:30.W czasie nabożeństwa w tym tygodniu będzie Nowenna do Ducha Św. przed Uroczystością Zesłania Ducha Św.

 

9.     W niedzielę 9 czerwca 2019 r. – w Uroczystość Zesłania Ducha Świętego nasz chór parafialny „Zmartwychwstanie” rozpocznie świętowanie 96-rocznicy powstania. Z tej okazji na Mszy Św. o godz. 12:30 będziemy się modlić w ich intencji, a po mszy św. chór zaprasza na koncert w ich wykonaniu.

 

10.           W przyszłą niedzielę jako II miesiąca będziemy zbierać ofiary na rzecz materialnych potrzeb parafii – zwłaszcza na spłacenie długów za remont dzwonów i wieży.

 

11.           W środę – na Mszy Św. o godz. 18:30 będziemy świętować 9 rocznicę święceń kapłańskich O. Tomasza. Serdecznie zapraszamy Drogich parafian do wspólnej modlitwy.

 

12.           Zapraszamy do lektury prasy religijnej: „Gość Niedzielny”, „Przewodnik Katolicki” i „Mały Przewodnik Katolicki” oraz majowy nr naszej gazetki parafialnej i dziękujemy za ofiary na  pokrycie kosztów druku. „Bóg zapłać”.

 

13.           W ostatnim tygodniu zmarła nasza parafianka: + Maria Łakoma z ul. Fabrycznej. W jej intencji odmówmy wspólnie: „wieczny odpoczynek…”