IV Niedziela Wielkanocna – 12.05.2019

 

 

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

IV Niedziela Wielkanocna – 12.05.2019 r.

1.     Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy 56 Światowy Tydzień Modlitw o Powołania do służby w Kościele. Zapraszamy do modlitwy  o nowe i święte powołania kapłańskie i zakonne, by ziarno Słowa Bożego było rozsiewane po całym świecie i by żarliwą modlitwą wyprosić powołanie z naszej parafii i do naszego Zgromadzenia.

2.     Przeżywamy miesiąc maj – poświęcony Matce Bożej. Zapraszamy do liczniejszego udziału w nabożeństwach majowych w naszej świątyni codziennie przed Mszą Św. wieczorną o godz. 18.00, a w niedzielę i w uroczystości – o godz. 18.30.Zapraszamy również do wspólnej modlitwy przy grocie Matki Bożej na placu kościelnym od poniedziałku do piątku o godz. 20:30. Również zachęcamy do liczniejszego udziału w modlitwie apelowej.

3.     Jutro – 13 maja wspominamy Matkę Bożą Fatimską. Zapraszamy na różaniec fatimski wraz z procesją po Mszy Św. wieczornej – 18:30.

4.     W piątek – 17 maja ok. godz. 20:00 (po próbie) odbędzie się II spowiedź dzieci, które w najbliższą niedzielę – 19 maja przystąpią do I Komunii Św. – po spowiedzi dzieci będzie spowiedź dla rodziców.

5.     W przyszłą niedzielę uroczystość I Komunii Św. w naszej parafii o godz. 11.00 dla wszystkich dzieci z klas III. W związku z tym prosimy drogich parafian, którzy nie mają w swoich rodzinach dzieci przystępujących w tym roku do I Komunii Św., by uczestniczyli we Mszy św. w innych godzinach.

6.     Zapraszamy dzieci, które przystąpią do I komunii świętej i ich rodziców na próby liturgiczne od wtorku 14 maja do piątku 17 maja. Początek prób godz. 19:15. Obecność obowiązkowa.W związku z próbami – w czwartek po mszy św. wieczornej nie będzie adoracji Najświętszego Sakramentu.

7.     Dzieci z klas IV, które były w ub.roku do I Komunii Św. prosimy w piątek do kościoła na godz. 16:00 na spowiedź przed rocznicą, którą będziemy świętować w niedzielę 19 maja o godz. 12:30. Po spowiedzi będzie próba w kościele.

8.     W dniach od 18 maja 2019 r. do 26 września 2020 r. odbędzie się w Archidiecezji Poznańskiej Nawiedzenie Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej pod hasłem „Z Maryją w nowe czasy”. Rozpoczęcie nawiedzenia w najbliższą sobotę 18.05. w parafii Nawiedzenia NMP w Poznaniu o godz. 12:00 (Os. Bohaterów II Wojny Światowej). Serdecznie wszystkich drogich parafian zapraszamy do udziału w mszy św. Program rozpoczęcia nawiedzenia i ważne informacje są wywieszone w gablotach. Do naszej parafii Matka Boża przybędzie 9 września 2020 roku.

9.     W sobotę – 18 maja – na Mszy Św. o godz. 8:00 będziemy świętować 62 rocznicę święceń kapłańskich O. Lucjana i 34 rocznicę O. Proboszcza Stanisława. Już dziś serdecznie zapraszamy Drogich parafian do modlitwy w intencji naszych kapłanów.

1.     Studenci Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu w przyszłą niedzielę – 19 maja będą w naszym kościele po mszach św. kwestować na wyjazd do Boliwii do pomocy w placówkach: kościelnych, szkolnych, wychowawczych i opiekuńczych. Będą służyć pomocą dzieciom i młodzieży. Boliwia jest jednym z najbiedniejszych krajów w Ameryce Południowej. Koszt biletu oscyluje pomiędzy 4000 a 5000 zł. Dlatego prosimy o pomoc w zakupie tego biletu, by młodzi mogli dojechać tam na miejsce i zaangażować się w życie lokalnego Kościoła. Za zrozumienie i pomoc już dziś składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

2.     Dziękujemy za ofiary dziś złożone na tacę gospodarczą. „Bóg zapłać”. Zostaną one przeznaczone przede wszystkim na uregulowanie płatności za remont dzwonów: wymiana starych napędów na nowe, wspawanie stalowych elementów wzmacniających konstrukcję zawieszenia dzwonów i wiele innych prac konserwatorskich – całość wyniosła 43 tys. 700 zł.

3.     Spotkanie dla rodziców młodzieży klas 7 przygotowującej się do bierzmowania odbędzie się jutro w poniedziałek o godz. 19.30 w salkach katechetycznych. Prosimy o obecność wszystkich.

4.     Organizujemy wyjazd z parafii na spotkanie młodych na Lednicę. Termin 1.06,2019 r. Zapisy i informacje u ks. Tomasza.

5.     Zapraszamy do lektury prasy religijnej: „Gość Niedzielny”, „Przewodnik Katolicki” i „Mały Przewodnik Katolicki”.

6.     W ostatnim tygodniu zmarli nasi parafianie: + Małgorzata Korbal z ul. Dąbrówki, + Andrzej Prusinowski z ul. Chłapowskiego, + Andrzej Straszewski z ul. 28 Czerwca 1956 r. i + Stanisława Adamiak z ul. Prądzyńskiego. W ich intencji odmówmy wspólnie: „wieczny odpoczynek…”