III Niedziela Wielkanocna – 05.05.2019

 

 

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

       III Niedziela Wielkanocna – 05.05.2019 r.

1.     Dzisiaj obchodzimy Niedzielę Biblijną i rozpoczynamy Tydzień biblijny. Zachęcamy parafian i nie tylko, aby w tym tygodniu znaleźć czas na pogłębienie swojej relacji z Panem Bogiem przez czytanie Pisma Św.

2.     Również dzisiaj nasz zespół młodzieżowy „Angelus” wystąpi na koncercie charytatywnym o godz. 15:00 w kościele p.w. Św. Michała Arch. w Czempiniu.

3.     Przeżywamy miesiąc maj – poświęcony Matce Bożej. Zapraszamy do liczniejszego udziału w nabożeństwach majowych w naszej świątyni codziennie przed Mszą Św. wieczorną o godz. 18.00, a w niedzielę i w uroczystości – o godz. 18.30.

4.     Zapraszamy do wspólnej modlitwy przy grocie Matki Bożej na placu kościelnym od poniedziałku do piątku o godz. 20:30. Również zachęcamy do licznego udziału w modlitwie apelowej.

5.     Prosimy dzisiaj drogich parafian o wsparcie parafialnego Caritas paczkami żywnościowymi. Dziękujemy za okazaną życzliwość.

6.     W środę w liturgii kościoła obchodzimy Uroczystość Św. Stanisława, głównego patrona Polski i naszej Archidiecezji.

7.     W czwartek – 9 maja na Mszy Św. o godz. 17:00 ks. Abp Stanisław Gondecki – udzieli naszej młodzieży Sakramentu Bierzmowania. Serdecznie zapraszamy Drogich Parafian na Mszę Św. i modlitwy w intencji młodzieży.

8.     W sobotę –11 maja podczas Mszy św. o godz. 18:30 będziemy modlić się o beatyfikację O. Pawła Smolikowskiego CR – w ramach Nowenny, którą rozpoczęliśmy we wrześniu.

9.     W przyszłą niedzielę jako II miesiąca będziemy zbierać ofiary na rzecz materialnych potrzeb parafii.

10.           W przyszłą niedzielę obchodzimy Światowy Dzień Modlitw o powołania i rozpoczynamy Tydzień Modlitw o powołania do służby w kościele.

11.           Rozpoczynają się w parafiach uroczystości związane z I Komunią św. Jest to czas szczególnie ważny w życiu parafii i rodzin. Niech będą one naprawdę wyrazem naszej wiary. Dołóżmy wszelkich starań, aby z tego dnia, z tej uroczystości wyeliminować wszystko, co jest jej niegodne. Przypominamy, że uroczystość I Komunii Św. w naszej parafii będzie 19 maja o godz. 11.00 dla wszystkich dzieci z klas III. W związku z tym już dziś prosimy drogich parafian, którzy nie mają w swoich rodzinach dzieci przystępujących w tym roku do I Komunii Św., by uczestniczyli we Mszy św. w innych godzinach i tym samym zostawili miejsca dla dzieci i ich rodzin oraz zaproszonych gości.

12.           Dzieci klas IV również w niedzielę 19 maja będą świętować Rocznicę I Komunii św. na mszy św. o godz. 12:30.

13.           We wtorek 7 maja o godz. 18:30 w naszym kościele odbędzie się Recital dyplomowy studentki Jana Balickiejna temat: „Muzyczna służba liturgiczna” z klasy organów prof. dra hab. Sławomira Kamińskiego Akademii Muzycznej im. J. Paderewskiego. Będzie to uroczysta Msza święta oraz recital organowy. Serdecznie Drogich Parafian  zapraszamy.

14.           W dniach 6-12 maja Archidiecezja Poznańska oraz Przymierze Miłosierdzia we współpracy z innymi wspólnotami Archidiecezji prowadzi Misję Talitha Kum, tygodniową inicjatywę ewangelizacyjną. Zapraszamy do udziału w tych wydarzeniach. Szczegółowe informacje na stronie internetowej Archidiecezji Poznańskiej ( www.archpoznan.pl.). W naszej parafii w ramach Misji Talitha Kum zapraszamy na wieczorne Eucharystie: 8 i 10 maja o godz. 16.30 - w szpitalu im. Prof. Degi oraz 9 maja o godz. 18.30 w kościele parafialnym. Prosimy o modlitwę w intencji całego tygodnia ewangelizacji.

15.           Organizatorzy Warsztatów Terapii Zajęciowej „Pomost” z ul. Pamiątkowej 28Adziękują za to, że mogli zorganizować kiermasz świąteczny w Niedzielę Palmową. Podczas tej zbiórki publicznej, dzięki hojności Parafian  zebrali 1371 zł. Jeszcze raz składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

16.           Zapraszamy do lektury prasy religijnej: „Gość Niedzielny”, „Przewodnik Katolicki” i „Mały Przewodnik Katolicki”.

17.           W ostatnim tygodniu zmarła nasza parafianka: + Teodozja Matuszewska z ul. Zmartwychwstańców. W jej intencji odmówmy wspólnie: „wieczny odpoczynek…”