V Niedziela Zwykła – 10.02.2019

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

V Niedziela Zwykła – 10.02.2019 r.

 

 

1.     Zapraszamy dzisiaj na Mszę św. z modlitwą uwielbienia o godz. 16.00 do kaplicy Matki Bożej Łaskawej.

 

2.     Dzisiaj z okazji XXVI Światowego Dnia Chorego ks. Bp Zdzisław Fortuniak serdecznie zaprasza  wszystkich chorych, cierpiących i posługujących im, na uroczystą Mszę św. z błogosławieństwem na wzór Lourdes o godz. 13.30 w kościele Matki Boskiej Bolesnej w Poznaniu przy ul. Głogowskiej. Po Mszy św. odbędzie się koncert w domu katolickim.

 

3.     W naszym kościele Msza Św. dla chorych będzie JUTRO o godz. 18:30.Podczas Mszy Św. udzielimy Sakramentu Chorych.Przyjmujemy ten sakrament tylko w stanie łaski uświęcającej. Prosimy, aby rodziny, opiekunowie i sąsiedzi umożliwili naszym chorym przybycie do kościoła.

 

4.     Również jutro przed południem o godz. 11:00 w Schronie Kultury Europa przy ul. Rolnej 24 będziemy sprawować Mszę Św. dla osób chorych, starszych, samotnych. Serdecznie zapraszamy!!!

 

5.     Także jutro podczas Mszy św. o godz. 18:30 będziemy modlić się o beatyfikację O. Pawła Smolikowskiego CR – w ramach Nowenny, którą rozpoczęliśmy we wrześniu. Są jeszcze obrazki z modlitwą o beatyfikację, które można zabrać w głównym wyjściu z kościoła i modlić się każdego dnia w swoich modlitwach prywatnych.

 

6.     W najbliższą NIEDZIELĘ – 17 lutego – Zgromadzenie Księży Zmartwychwstańców przeżywać będzie 183 rocznicę powstania. Z tej okazji zapraszamy drogich parafian do wspólnej modlitwy w czasie Mszy Św. o godz. 12:30. Zapraszamy także Br. Zew. naszego Zgromadzenia.

 

7.     Spotkanie dla rodziców ministrantów i lektorów naszej parafii odbędzie się w niedziele 17.02 o godz. 15.30 w sali portretowej. Serdecznie zapraszamy.

 

8.     Spotkanie dla młodzieży 2 roku przygotowania do bierzmowania we środę 13.02 o godz. 19.30 w salkach katechetycznych.

 

9.     W przyszłą niedzielę Caritas Parafialna będzie zbierać ofiary do puszek na najuboższych w parafii.

 

10.           Dziękujemy za ofiary dziś złożone na tacę gospodarczą, które będą przeznaczone na ogrzewanie kościoła oraz na spłacenie długów remontu I części wieży. „Bóg zapłać”.

 

11.           Zachęcamy do nabywania prasy religijnej: „Gość Niedzielny”, „Mały Gość niedzielny”, „Przewodnik Katolicki” i styczniowy nr naszej gazety parafialnej oraz kalendarze.