Niedziela Objawienia Pańskiego – 06.01.2019

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Niedziela Objawienia Pańskiego – 06.01.2019 r.

 

 

 

1.    Obchodzimy dzisiaj Uroczystość Objawienia Pańskiego – „Trzech Króli”. Ofiary zbierane na tacę przeznaczone będą na misje katolickie. U młodzieży ministranckiej po mszy św. będzie można nabywać poświęconą kredę i kadzidło. Ofiary składane przy tej okazji będą przeznaczone na zorganizowanie zimowego wypoczynku w ferie.

 

2.    Dzisiaj w salce obok kancelarii pełnią dyżur Panie z Parafialnego Koła Przyjaciół Radia Maryja.

 

3.    Dziś I Niedziela miesiąca. Zwracamy się z uprzejmą prośbą o wsparcie parafialnego Caritas paczkami żywnościowymi. Dziękujemy za okazaną życzliwość.

 

4.    Również dzisiaj zapraszamy na Mszę Św. o godz. 12:30, w czasie której będziemy się modlić w intencji Czcigodnego Solenizanta – Ks. Lucjana z okazji Imienin.

 

5.    W piątek – 11 stycznia podczas Mszy św. o godz. 18:30 będziemy modlić się o beatyfikację O. Pawła Smolikowskiego CR – w ramach Nowenny, którą rozpoczęliśmy we wrześniu. Są przygotowane obrazki z modlitwą o beatyfikację, które można zabrać w głównym wyjściu z kościoła i modlić się każdego dnia w swoich modlitwach prywatnych.

 

6.    W przyszła niedzielę przypada Święto Chrztu Pańskiego, które kończy okres Bożego Narodzenia. W kościele w Polsce zachowujemy tradycyjnie śpiew kolęd i wystrój świąteczny do 2 lutego – Święto Ofiarowania Pańskiego.

 

7.    Również w przyszłą niedzielę o godz. 12:30 odprawimy Mszę Św. w intencji wszystkich dzieci ochrzczonych w 2018 r. oraz w intencji ich rodziców i chrzestnych.

 

8.    Trwa wizyta duszpasterska – kolęda. Kapłani przychodzą do naszych domów z modlitwą i błogosławieństwem. Porządek kolędy taki, jaki został podany w gazetce parafialnej i na stronie internetowej parafii oraz w gablotach. Rozpoczęcie od poniedziałku do piątku o g. 17:00, a w soboty – od g. 15:00. Prosimy, by na czas kolędy korzystać z sakramentu spowiedzi św. podczas Mszy Św. porannych.

 

 

9.    W przyszłą niedzielę naszym kościele odbędzie się koncert kolęd w wykonaniu naszego chóru parafialnego „Zmartwychwstanie” na Mszy Św. o godz. 12:30. Po zakończeniu mszy św. i koncercie będzie spotkanie opłatkowe dla chóru w Sali Portretowej. Serdecznie zapraszamy!!!

 

10.          W przyszłą niedzielę jako II miesiąca będziemy zbierać ofiary na rzecz materialnych potrzeb parafii, m.in. na remont wieży.

 

11.          Rada Osiedla Wilda serdecznie zaprasza Seniorów na spotkanie Noworoczno-opłatkowe w dniu 12 stycznia o godz. 10:00 w Szkole Podstawowej nr 5 przy ul. Traugutta.

 

12.          Zachęcamy do nabywania u P. Jacka książek religijnych. Są jeszcze kalendarze ze zdjęciami grup duszpasterskich naszej parafii na 2019 rok. Prosimy o zakup i wsparcie remontu naszej wieży kościelnej. Również Schola: „Załoga Pana Boga” zaprasza do zakupu płyty z polskimi kolędami i pastorałkami. Serdeczne „Bóg Zapłać” za okazane wsparcie.