IV Niedziela Adwentu – 23.12.2018

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

IV Niedziela Adwentu – 23.12.2018 r.

 

 

1.    DzisiajIV Niedziela Adwentua jutro Wigilia Bożego Narodzenianajwspanialszy dla wszystkich dzień i wieczór. Zadbajmy o tradycyjną oprawę Wigilii. Nie zaniedbujmy żadnego z tak czcigodnych zwyczajów i obrzędów wieczerzy wigilijnej. W naszej świątecznej gazetce parafialnej znajduje się obrzęd wieczerzy wigilijnej w rodzinach. Jest też  ten obrzęd wydrukowany i położony przy głównym wyjściu z kościoła na stoliku. Zachęcamy, aby każda rodzina zaopatrzyła się w ten obrzęd. Jutro wieczornej Mszy Św. o g. 18:30 – NIE BĘDZIE – Spowiadać będziemy od 7:00 do 10:00.Kancelaria parafialna w Wigilię będzie NIECZYNNA.

 

2.    O północy – tradycyjna PASTERKA, która zostanie odprawiona w intencji wszystkich PARAFIAN. Msze św. w Dzień Bożego Narodzenia będą o godz.: 8:00, 9:30, 11:00, 12:30 i 19:00. Wcześniej o godz. 23:30 nasz zespół młodzieżowy „Angelus” zaprasza na modlitewne czuwanie. Po Pasterce tradycyjne już łamanie się opłatkiem.

 

3.    W środę II dzień Świąt Bożego NarodzeniaUroczystość Św. Szczepana – diakona i męczennika. Porządek Mszy św. NIEDZIELNY. Jak co roku, ofiary w tym dniu zbierane na tacę będą przeznaczone na potrzeby Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, Wydział Teologiczny Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu i Szkoły Katolickie.

 

4.    W czwartek przypada święto Św. Jana Ap. i Ew. Podczas Mszy św. o godz. 8:00 i 18:30 odbędzie się obrzęd błogosławieństwa wina mszalnego. W piątek natomiast obchodzimy święto Św. Młodzianków – męczenników. W tym dniu naszą szczególną modlitwą otoczmy matki spodziewające się potomstwa.

 

5.    W przyszłą niedzielę obchodzimy Święto Świętej Rodziny – Jezusa Maryi i Józefa.

 

6.    Ukazał się świąteczny nr naszej gazety parafialnej. Zachęcając do lektury dziękujemy zarazem za wszelkie ofiary składane na rzecz pokrycia kosztów druku. „Bóg zapłać”.

 

7.    Po mszach św. przy wyjściu z kościoła można zaopatrzyć się w świece „Caritas” i  opłatki wigilijne.Tam też można zakupić kalendarze ze zdjęciami grup duszpasterskich naszej parafii na 2019 rok. Przez zakup tego kalendarza parafialnego prosimy o wsparcie finansowe remontu naszej wieży kościelnej.Również Schola: „Załoga Pana Boga” zaprasza do zakupu płyty z polskimi kolędami i pastorałkami. Koszt to 20 złotych. Cały dochód zostanie przeznaczony na funkcjonowanie wspólnoty. Serdeczne „Bóg Zapłać” za okazane wsparcie.

 

8.    Caritas naszej parafii przygotowała i obdarowała paczkami świątecznymi 71 rodzin naszej parafii. Bardzo serdecznie dziękujemy za ich trud i poświęcenie – „Bóg zapłać”.

 

9.    Pragnę złożyć podziękowanie wszystkim, którzy przyczynili się do upiększenia naszej świątyni na tegoroczne Święta Bożego Narodzenia. Najpierw wyrazy wdzięczności składam Panom mieszkającym k/Leszna za piękne choinki. Wielkie uznanie i dzięki za pomoc P. Jankowi Okoniewskiemu i jego ojcu Piotrowiora z Braciom Zew. za złożenie szopy betlejemskiej,postawienie choinek i ich udekorowanie. Chciałbym jednak tutaj podkreślić, że bardzo mizerna była odpowiedź na moją prośbę o chętnych do dekoracji – bowiem zgłosiła się tylko jedna osoba – P. Jacek z ul. Saperskiej. Bardzo Mu dziękuję za poświęcenie czasu, aby pomóc w postawieniu choinek. Wielkie dzięki za posprzątanie kościoła na święta P. Małgosi, P. Emilii za udekorowanie ołtarzy.Szczególne podziękowanie kieruję w stronę moich współbraci w kapłaństwie – za trud włożony w konfesjonale, by wszyscy parafianie i nie tylko, mogli przygotować się duchowo na Święta Bożego Narodzenia. Wszystkim za wszystko – „Bóg zapłać”.

 

10.          Przypominamy, że od nowego roku 2019 zmienia się porządek Mszy Św. niedzielny. Od 1 stycznia – w niedzielę pierwsza msza św. będzie o godz. 7:30 (po tej mszy św. odmawiamy w każdą niedzielę różaniec za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych), następna o 9:30 i dalej jak w każdą niedzielę.

 

11.          Zachęcamy do nabywania świątecznej prasy religijnej: „Gość Niedzielny” i „Przewodnik Katolicki”, w których jest wiele  bardzo ciekawych artykułów do przeczytania.

 

12.          W ostatnim tygodniu zmarł  nasz  parafianin: + Henryk Kaźmierczak z ul. Rolnej. W jego intencji odmówmy wspólnie: „wieczny odpoczynek…”