I Niedziela Adwentu – 03.12.2018

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

I Niedziela Adwentu – 03.12.2018 r.

 

 

1.     Rozpoczynamy Adwent, a wraz z nim nowy rok liturgiczny i duszpasterski, którego hasłem są słowa: „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętych”. Rozpoczynamy drugi już rok i chcemy dalej rozwijać tematykę sakramentu chrześcijańskiego wtajemniczenia, jakim jest bierzmowanie.

 

2.     Wraz z rozpoczynającym się adwentem zapraszamy od jutra na roraty:

 

a)dla dorosłych i młodzieży codziennie – od poniedziałku do soboty o godz. 6:00 w kościele (w tym czasie nie ma mszy św. o godz. 7:00).

 

b)dla dzieciod poniedziałku do piątku – o godz. 17:30 w kaplicy M.B. Łaskawej.

 

3.     Dzisiaj w salce obok kancelarii pełnią dyżur Panie z parafialnego „Koła Przyjaciół Radia Maryja”.

 

4.     Dziś I Niedziela miesiąca. Zwracamy się z uprzejmą prośbą o wsparcie parafialnego Caritas paczkami żywnościowymi. Dziękujemy za okazaną życzliwość.

 

5.     Od jutra w kancelarii będziemy przyjmować intencje mszalne na rok 2019 – tylko pierwsze półrocze czyli od stycznia do końca czerwca 2019 r.

 

6.     W najbliższym tygodniu będzie można zakupić kalendarze ze zdjęciami poszczególnych grup duszpasterskich naszej parafii na 2019 rok.W tym kalendarzu znajdziecie Państwo ważne wydarzenia naszej parafii i Zgromadzenia w roku przyszłym. Przez zakup tego kalendarza parafialnego będziecie mogli również wesprzeć finansowo remont naszej wieży kościelnej.

 

7.     CARITAS Archidiecezji Poznańskiej po raz kolejny organizuje akcję „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom”. Zapraszamy wszystkich do współpracy w tym pięknym dziele. Przy wyjściu z kościoła po Mszy Św. można zakupić świece – małą w cenie 6 zł., a dużą – 13 zł. Można  również zaopatrzyć się w opłatki wigilijne. W ciągu tygodnia świece i opłatki można zakupić w kancelarii parafialnej w dniach urzędowania.

 

8.     Odprawiamy Nowennę przed Uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP. Od 3 – 7.XII. przed Mszą Św. roratnią o godz. 5:45. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

 

9.     Również od jutra – 3 grudnia po mszy św. wieczornej o 18:30 rozpoczniemy nowennę za przyczyną O. Pawła Smolikowskiego CR o cudowne uzdrowienie ks. Andrzeja Sosnowskiego CR. Będziemy modlić się codziennie do 11 grudnia.

 

10.       W sobotę – 8 grudnia przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze Św. w naszym kościele będą sprawowane o godz. 6:00, 8:00, 9:30 i 18:30.

 

Tego dnia w południe 12:00-13:00 w kościele będzie GODZINA ŁASKI. Wszystkich czcicieli Matki Bożej serdecznie zapraszamy.Również w sobotę 8 grudnia przed południem o godz. 10:00 odbędzie się poświęcenie odrestaurowanej zabytkowej kapliczki Serca Jezusowego przy ul. Dolna Wilda 80. Bardzo serdecznie zapraszamy Drogich Wiernych do licznego udziału we wspólnej modlitwie.

 

11.           W tym tygodniu przypada I czwartek i piątek miesiąca.

 

·        W I czwartek na Mszy Św. o godz. 18:30 będziemy modlić się o nowe powołania kapłańskie i zakonne. Po Mszy Św. nabożeństwo powołaniowe i adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20:45.Po nabożeństwie zapraszamy Braci Zew. naszego Zgromadzenia na spotkanie formacyjne

 

·        W I piątekMsza Św.o godz. 8:00i 18:30 o Najświętszym Sercu Pana Jezusa. Po Mszy Św. – nabożeństwo do N.S.P.J. SPOWIEDŹ podczas Mszy Św. rano i wieczór. Kapłani przed południem odwiedzą chorych z posługą sakramentalną.

 

12.           Dzieci ze szkół podstawowych prosimy w I piątek na godz. 17:30 do kaplicy Matki Bożej – wcześniej od 17:00 będzie w kaplicy okazja do spowiedzi św.

 

13.           Począwszy od 6 grudnia w każdy czwartek parafialnej adoracji Najświętszego Sakramentu, od godz. 19:00 – 20:45 w konfesjonale dyżur będzie pełnił jeden z kapłanów naszej wspólnoty.

 

14.           W niedzielę – 9 grudnia rozpoczynamy w naszym kościele REKOLEKCJE  ADWENTOWE dla starszych, które potrwają do środy 12 grudnia b.r.Rekolekcje będzie głosił nasz Współbrat z naszego Domu Zakonnego – O.dr Zbigniew Skóra CR. Serdecznie wszystkich zapraszamy.

 

15.           Przypominamy i prosimy drogich parafian, którzy w ostatnim roku lub w ubiegłym zamieszkali na terenie naszej parafii, aby niezwłocznie zgłosili się do kancelarii parafialnej celem wpisania się w poczet parafian, jeśli tego nie dokonali podczas ostatniej wizyty duszpasterskiej czyli „kolędy”.

 

16.           W przyszłą niedzielę jako II miesiąca będziemy zbierać ofiary na rzecz materialnych potrzeb parafii, m.in. na remont wieży.

 

17.           Fundacja „ZIKO dla Zdrowia” zaprasza wszystkich chętnych – zwłaszcza osoby starsze na wykład wraz z filmem, który odbędzie się w Sali Portretowej 12 grudnia (w środę) o godz. 10:30. Szczegóły na plakatach w gablotach kościelnych.

 

18.        Zbiórka chemii gospodarczej jest przeprowadzana już po raz kolejny przez stowarzyszenie Odra-Niemen i Stowarzyszenie Kibiców Lecha Poznań. Celem jest zbiórka darów dla Polaków żyjących na Kresach, a szczególnie na Ukrainie. Zachęcamy do wzięcia udziału i przynoszenia darów oraz dodatkowo wypisywania kartek Świątecznych i przekazywania ich razem z darami. Darczyńców prosimy o przynoszenie następujących produktów chemii gospodarczej:1) PROSZKI DO PRANIA 2) PASTY I SZCZOTECZKI DO ZĘBÓW 3) PŁYNY: do naczyń, do płukania itp. 4) SZAMPONY 5) MYDŁO W KOSTKACH 6) KOSTKI ZAPACHOWE DO WC 7) ZMYWAKI KUCHENNE I ŚCIERKI.Podana wyżej lista zawiera najpotrzebniejsze przedmioty do skompletowania paczek, a także usprawnia ich pakowania oraz transport."Szczegóły na plakacie w gablocie przed kościołem.

 

19.           Zapraszamy do lektury prasy religijnej: „Gość Niedzielny”, „Przewodnik Katolicki” i  dla dzieci „Mały Przewodnik Katolicki”. Są jeszcze do nabycia książki i nr listopadowy naszej gazety parafialnej.

 

20.           W ostatnim tygodniu zmarli: + Zbyszek Kruszona z Żabna oraz + Konrad Jóźwiak z ul. 28 Czerwca 1956 r. W ich intencji odmówmy wspólnie: „wieczny odpoczynek…”

I Niedziela Adwentu 02.12.2018 r. - DO  OGŁOSZEŃ!!!

Do punktu 16)

W minionym tygodniu zakończone zostały prace remontowe górnej części wieży kościelnej. Była to najważniejsza i pierwsza część robót remontowych. Dziękujemy przede wszystkim Panu Bogu za w miarę sprzyjające warunki atmosferyczne, które sprzyjały wykonywanym zadaniom począwszy od 10 października 2018 r. kiedy to rozpoczęto stawianie rusztowań wokół wieży. Zostały jeszcze drobne prace wykończeniowe, ale można powiedzieć, że to jest koniec pierwszej części prac remontowych wieży. Trzeba jeszcze wspomnieć całkowicie nowe podświetlenie krzyża, który teraz bardzo pięknie wygląda, zwłaszcza w nocy, gdy świeci. Jestem ogromnie wdzięczny przede wszystkim Firmie Remontowo-Budowlanej „RENOR” P. mgr inż. Jana Deca i Jego brata Stanisława z Puszczykowa, którzy czuwali nad całością wspomnianych prac, dziękuję P. Piotrowi Matuszczak – naszemu parafianinowi, który był kierownikiem budowy, wielkie słowa wdzięczności kieruję pod adresem Głównego Architekta Projektu prac Remontowo-Budowlanych naszej wieży kościelnej – P. Jerzego Jacka Korneckiego, który był również Inspektorem Nadzoru Budowlanego oraz wszystkim pracownikom tego przedsięwzięcia.

Koszt dotychczasowych remontów wieży wyniósł: 243 tys.674 zł.92 gr.Bardzo dziękuję Wam drodzy parafianie za dotychczasową pomoc materialną (dzięki tym wszystkim, którzy osobiście czy też na konto parafialne wpłacali swój ciężko zapracowany grosz) i mam ogromną nadzieję, że uda nam się dokończyć to dzieło naprawy i spłacić powstałe długi.

Dalsze prace remontowo-budowlane zostają przerwane do maja/czerwca, kiedy to przystąpimy do drugiej części remontów, jaką będzie naprawienie uszkodzonych elementów figur stojących na narożnikach wieży oraz elewacja wieży i ostatnia część – odwodnienie wieży.

WYPOMINKI  ROCZNE!!!

Wypominki Roczne – od dziś – I niedzieli Adwentu przez cały rok – w niedzielę po mszy św. o g. 8:00 będziemy modlić się za zmarłych na różańcu. Wypominki zostały podzielone na dwie części. Bardzo proszę zaznajomić się – w którą niedzielę miesiąca będzie miał ktoś wypominki za swoich bliskich. Wypominki zostały wywieszone na tablicy koło ołtarza Św. Antoniego i są zamieszczone na stronie internetowej parafii.