Uroczystość Chrystusa Króla – 25.11.2018

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Uroczystość Chrystusa Króla – 25.11.2018 r

 

 

 

 

1.    Dziś Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Po Mszy Św. o godz. 12:30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Akt oddania Chrystusowi Królowi Wszechświata. Również na tej Mszy Św. Chór „Zmartwychwstanie” zaprasza na koncert z okazji 25-lecia pracy artystycznej obecnego dyrygenta – P. Beaty - w roku jubileuszu 95-lecia chóru. To piękna podwójna uroczystość. Serdecznie Drogich Parafian zapraszamy.

 

2.    Dzisiaj na Mszy Św. o godz. 11:00 z racji Patronalnego Święta Ministrantów i Lektorów odbędzie się promocja ministrantów i lektorów. Zapraszamy i prosimy o modlitwę, zwłaszcza za nowych ministrantów.W dzisiejszą niedzielę ministranci zbierają ofiary do puszek na wyjazd na zimowisko. Prosimy wiernych o wsparcie tej inicjatywy.

 

3.    Przypominamy, że od 3 grudnia (poniedziałek) w kancelarii będziemy przyjmować intencje mszalne na rok 2019 – tylko pierwsze półrocze czyli od stycznia do końca czerwca 2019 r.

 

4.    W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca.

 

·        W I sobotę Msza Św. o Niepokalanym Sercu Maryi o godz. 8:00. Po Mszy Św. nabożeństwo Maryjne.

 

5.    Zbliża się Adwent, a wraz z nim nowy rok liturgiczny i duszpasterski, którego hasłem są słowa: „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętych”. Rozpoczynamy drugi już rok i chcemy dalej rozwijać tematykę sakramentu chrześcijańskiego wtajemniczenia, jakim jest bierzmowanie.

 

6.    Wraz z rozpoczynającym się adwentem zapraszamy już dziś na roraty:

 

a)    dla dorosłych i młodzieży codziennie – od poniedziałku do soboty o godz. 6:00 w kościele (w tym czasie nie ma mszy św. o godz. 7:00).

 

b)    dla dzieci – od poniedziałku do piątku – o godz. 17:30 w kaplicy Matki Bożej.

 

7.    CARITAS Archidiecezji Poznańskiejpo raz kolejny organizuje akcję „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom”. Zapraszamy wszystkich do współpracy w tym pięknym dziele, które już na stałe zakorzeniło się w tradycji Świąt Bożego Narodzenia, a którego symbolem jest płonąca świeca Caritas na wigilijnym stole. Dlatego od przyszłej I niedzieli Adwentu będzie można przy wyjściu z kościoła po Mszy Św. zakupić świece – małą w cenie 6 zł., a dużą – 13 zł. W ciągu tygodnia świece można zakupić w kancelarii parafialnej w dniach urzędowania.

 

 

8.    Ukazał się nowy nr listopadowy naszej gazety parafialnej. Zachęcając do lektury dziękujemy zarazem za wszelkie ofiary składane na rzecz pokrycia kosztów druku. „Bóg zapłać”.

 

9.    Zapraszamy do lektury prasy religijnej: „Gość Niedzielny”, „Przewodnik Katolicki” i  dla dzieci „Mały Przewodnik Katolicki”.

 

10.          W ostatnim tygodniu zmarli  nasi  parafianie: + Dariusz Paweł Wrzesiński z ul. Kosińskiego i + Elżbieta Januchowska z ul. Hetmańskiej. W ich intencji odmówmy wspólnie: „wieczny odpoczynek…”