XXVII Niedziela Zw. – 07.10.2018

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXVII Niedziela Zw. – 07.10.2018 r.

 

 

1.     Przeżywamy miesiąc październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Nabożeństwa różańcowe w naszej świątyni są odprawiane: w dni powszednie – przed Mszą św. wieczorną o godz. 18.00, a w niedzielę – o godz. 18.30. Dzieci szkolne zapraszamy na różaniecod poniedziałku do piątku na godz. 17.30 do kaplicy Matki Bożej Łaskawej. Osoby, które nie mogą przyjść wieczorem do kościoła, zachęcamy do wspólnego odmawiania różańca po Mszy Św. porannej o godz. 8:00.

2.     Dzisiaj w salce obok kancelarii pełnią dyżur Panie z Parafialnego Koła Przyjaciół Radia Maryja.

3.     Prosimy dzisiaj drogich parafian o wsparcie parafialnego Caritas paczkami żywnościowymi. Dziękujemy za okazaną życzliwość.

4.     Dzisiaj przypada wspomnienie Matki Bożej Różańcowej. Na Mszy Św. o godz. 11.00, zostaną  poświęcone  różańce  dzieci, które przygotowują się do I Komunii Św.

5.     Przypominamy, że Ks. Dziekan i Proboszcz Fary Poznańskiej zaprasza wiernych M. Poznania na Uroczystości trwające przez cały najbliższy tydzień 07 – 14.10.2018r., związane z koronacją obrazu Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Poznańskiej Farze. Szczegółowy program jest wywieszony w gablotach.

6.     Ksiądz Biskup Grzegorz Balcerek zaprasza Czcigodnych Kapłanów, Siostry Zakonne i wiernych świeckich do wzięcia udziału w uroczystych Nieszporach z racji kolejnej rocznicy poświęcenia poznańskiej katedry, które będą sprawowane 12 października 2018 roku o godzinie 18:00 w Bazylice Archikatedralnej.

7.     W sobotę – 13 października wspominamy Matkę Bożą Fatimską. Zapraszamy na różaniec fatimski po Mszy Św. wieczornej.

8.     Tegoroczny XVIII Dzień Papieski obchodzić będziemy w przyszłą niedzielę - 14 października pod hasłem „Promieniowanie ojcostwa”.  Jednym z punktów programu „Dnia Papieskiego” będzie zbiórka pieniędzy przy parafiach i na ulicach na cele programu stypendialnego Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, pod hasłem: Dzielmy się miłością. Dzięki tej akcji oraz zgromadzonym środkom Fundacja wspiera młodą – uzdolnioną młodzież, która z powodów materialnych nie może kontynuować swej nauki. Obecnie Fundacja ta pomaga prawie 2300 uczniom i studentom. Zechciejmy i my włączyć się w to dzieło – jako żywy pomnik Ojca Świętego Jana Pawła II.

9.     Zapraszamy do wspólnej modlitwy za uchodźców, którzy zginęli w drodze do Europy: w poniedziałek8 października, o 19.30, w kościele św. Wojciecha.
Modlitwa wpisuje się w Tydzień Modlitwy za Uchodźców "Umrzeć z nadziei" pod patronatem Rady Episkopatu Polski ds. Migracji, Turystyki i Pielgrzymek.

W Poznaniu modlitwie będzie przewodniczyć Biskup Damian Bryl.

10.           Zapraszamy na kurs Emaus - o Bożym Słowie i Eucharystii, który w naszej parafii zacznie się w piątek 12.10 o godz. 17 i zakończy w niedzielę po obiedzie. Szczegółowe informacje na plakatach i na www.wielkopolska.galilea.pl

11.           Zapraszamy w przyszłą niedzielę na Mszę św. z modlitwą uwielbienia o godz. 16 do kaplicy Matki Bożej Łaskawej.

12.           Również w przyszłą niedzielę jako II miesiąca będziemy zbierać ofiary na rzecz materialnych potrzeb parafii. Pragnę podać do wiadomości, że w najbliższym tygodniu rozpoczynają się prace remontowe naszej wieży kościelnej. Prośba firmy budowlanej, by od bramy wjazdowej na plac kościelny w kierunku wieży nie parkować żadnych samochodów. Teren remontów będzie odgrodzony, dlatego wszystkie samochody stojące po stronie ulicy przy wieży – bardzo prosimy żeby zostały usunięte.

13.           Ponawiamy zaproszenie - osoby dorosłe, które chcą się przygotowywać do bierzmowania zapraszamy na pierwszą katechezę we wtorek 16 października o godz. 19:15 do salki katechetycznej.

14.           Zapraszamy do lektury prasy religijnej: „Gość Niedzielny”, „Przewodnik Katolicki” i  dla dzieci „Mały Przewodnik Katolicki”. Jest jeszcze wrześniowy nr naszej gazetki parafialnej. Zachęcając do lektury dziękujemy zarazem za wszelkie ofiary składane na rzecz pokrycia kosztów druku – „Bóg zapłać”.

15.           W ostatnim tygodniu zmarła  nasza  parafianka:  + Teodozja Adamczewska  z ul. Kosińskiego. W jej intencji odmówmy wspólnie: „wieczny odpoczynek…”