XXVI Niedziela Zw. – 30.09.2018

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXVI Niedziela Zw. – 30.09.2018

 

 

 

1.     Jutro rozpoczynamy miesiąc październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Nabożeństwa różańcowe w naszej świątyni będą odprawiane:w dni powszednie – przed Mszą św. wieczorną o godz. 18.00, a w niedzielę – o godz. 18.30. Dzieci szkolne zapraszamy na różaniecod poniedziałku do piątku na godz. 17.30 do kaplicy Matki Bożej Łaskawej. Osoby, które nie mogą przyjść wieczorem do kościoła, zachęcamy do wspólnego odmawiania różańca po Mszy Św. porannej o godz. 8:00.

 

2.     W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.

 

·        W I czwartek na Mszy Św. o godz. 18:30 modlimy się o nowe powołania kapłańskie i zakonne. Po Mszy Św. nabożeństwo powołaniowe i adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20:45.Po nabożeństwie zapraszamy Braci Zew. naszego Zgromadzenia na spotkanie formacyjne.

 

·        W I piątekMsza Św.o godz. 8:00i 18:30 o Najświętszym Sercu Pana Jezusa. Po Mszy Św. o godz. 8:00 i 18:30 – nabożeństwo ku czci Serca Pana Jezusa.SPOWIEDŹ podczas Mszy Św. porannych i wieczornej. Msza Św. dla dzieci w kościele o godz. 17:00 – wcześniej od 16:30 – okazja do spowiedzi św.

 

·        W I sobotę Msza Św. o Niepok. Sercu Maryio g. 8:00. Po Mszy Św. nabożeństwo Maryjne, a po nabożeństwie będzie spotkanie Żywego Różańca w Sali portretowej. Zapraszamy również osoby chętne, które chcą się włączyć do Róży Różańcowej na to spotkanie. W I piątek i sobotę kapłani odwiedzą chorych z posługą sakr..

 

3.     W czwartek - 4 października – obchodzimy wspomnienie Św. Franciszka z Asyżu, a w niedzielę przypada wspomnienieMatki Bożej Różańcowej.Z tej to okazji zapraszamy dzieci przygotowujące się do I Komunii Św. wraz z rodzicamina Mszę Św. o godz. 11.00, w czasie  której  zostaną  poświęcone  różańce  dzieci.

 

4.     Organizatorzy „Fundacji SMS z nieba” zapraszają na rekolekcje „Stadion Młodych: włącz pełnię wiary”, które odbędą się 6 października 2018 r. na PGE Narodowy w Warszawie. Spotkanie skierowane jest szczególnie do młodych, ale zaproszony jest każdy, kto chce we wspólnocie żywego Kościoła modlić się i wielbić Boga. W planie Msza Św., Adoracja, konferencje ciekawych mówców, koncerty i niespodzianki dla uczestników. Ludzie dziś szukają wzorców, dlatego pragniemy przedstawić najlepszy z możliwych wzór do naśladowania – Jezusa Chrystusa! Przyjedźcie! Zabierzcie rodzinę, przyjaciół, znajomych, sąsiadów – wypełnijmy stadion. Bilety do nabycia przez stronę internetową eBilet.pl  Więcej informacji na stronie: stadionmlodych.eu oraz na plakacie w gablocie.

 

 

5.     Ukazał się powakacyjny, wrześniowy nr naszej gazetki parafialnej. Jest tam wiele bardzo ciekawych artykułów, m.in. rozważanie naszego ks. Zbigniewa o O. Pawle Smolikowskim CR  w ramach rozpoczętej 9 miesięcznej Nowenny o rychłą beatyfikację O. Pawła. Informujemy w związku z tym, że każdego 11 dnia miesiąca – aż do maja 2019 r. będziemy gromadzić się na mszy św. wieczornej o 18:30 - w intencji o beatyfikację O. Pawła. Są też przygotowane obrazki z modlitwą o beatyfikację, które można zabrać w głównym wyjściu z kościoła i modlić się każdego dnia w swoich modlitwach prywatnych. Zachęcając do lektury dziękujemy zarazem za wszelkie ofiary składane na rzecz pokrycia kosztów druku – „Bóg zapłać”.

 

6.     Już dziś Ks. Dziekan i Proboszcz Fary Poznańskiej zaprasza wiernych M. Poznania na Uroczystości trwające przez cały tydzień 07 – 14.10.2018r., związane z koronacją obrazu Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Poznańskiej Farze. Szczegółowy program jest wywieszony w gablocie w przedsionku i na zewnątrz kościoła.

 

7.     Prosimy drogich parafian w przyszłą niedzielę o wsparcie parafialnego Caritas paczkami żywnościowymi.

 

8.     Podajemy do wiadomości parafian, że podczas sprawowania mszy św. pogrzebowych w naszym kościele będziemy zbierać ofiary na Mszę Św. w intencji zmarłego. Będzie to intencja, czy intencje od uczestników pogrzebu.

 

9.     Zapraszamy do lektury prasy religijnej: „Gość Niedzielny” i „Przewodnik Katolicki” i dla dzieci „Mały Przewodnik Katolicki”.

 

10.           W ostatnim tygodniu zmarli nasi parafianie: + Stanisław Kotynia z ul. Kosińskiego  i  + Robert Wysockiz ul. Prądzyńskiego. W ich intencji odmówmy wspólnie: „wieczny odpoczynek…”