XXIV Niedziela Zw. – 16.09.2018

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXII Niedziela Zw. – 02.09.2018

 

 

1.     We wtorek – 18 września – Kościół wspomina i czci Św. Stanisława Kostkę– patrona dzieci i młodzieży. Jest On również Patronem naszego Księdza Arcybiskupa Metropolity Stanisława Gądeckiego, który świętuje swoje Imieniny. Pamiętajmy w naszych modlitwach o Czcigodnym Solenizancie, by Św. Stanisław Kostka wypraszał Mu wiele łask u Boga i błogosławieństwo w kierowaniu naszą Archidiecezją.

2.     Dzisiaj po mszach św. można złożyć ofiary do skarbony w głównym wyjściu z kościoła na KUL i szkoły katolickie. „Bóg zapłać”.

3.     Również dzisiaj zapraszamy katechetów ze wszystkich szkół z terenu naszej parafii na spotkanie formacyjne o godz. 17:00 w Sali portretowej.

4.     Zapraszamy chłopaków po drugiej klasie do ministrantów w każdą sobotę na zbiórkę o godz. 9:30. Wszelkie informacje w zakrystii u ks. Tomka.

5.     Wspólnota Chrystusa Zmartwychwstałego „Galilea” zaprasza na spotkania we wtorki. O godz. 18:30 – Msza Św., a po niej spotkanie w Domu Zmartwychwstania.

6.     Dziękujemy za ofiary złożone na tacę gospodarczą w ubiegłą niedzielę.Zebraliśmy: 4 tys. 542 zł. 64 gr. Dziękujemy również tym, którzy wpłacili ofiary na nasze konto parafialne – „Bóg zapłać”. Przy tej okazji chciałbym podzielić się wiadomością, że w ostatnim czasie zostały naprawione rynny wokół kościoła i całego domu zakonnego oraz w czasie wakacji została wykonana renowacja drzwi wejściowych na dole, a w ostatnim czasie tamże - nowe schody  do domu zakonnego od ul. Zmartwychwstańców. Firmie budowlanejza wykonane prace składamy serdeczne „Bóg zapłać”

7.     W przyszłą niedzielę – 23 września Caritas Parafialna będzie zbierać ofiary do puszek na najuboższych w parafii. Za zrozumienie i ofiarność już dziś składamy serdeczne„Bóg zapłać”.

8.     Jeszcze raz przypominamy i prosimy drogich parafian, którzy w ostatnim roku lub w ubiegłym zamieszkali na terenie naszej parafii, aby niezwłocznie zgłosili się do kancelarii parafialnej celem wpisania się w poczet parafian, jeśli tego nie dokonali podczas ostatniej wizyty duszpasterskiej czyli „kolędy”.

9.     Dziękujemy Panom: Arkowi, Arturowi i Sławkowi, którzy dbają o teren wokół kościoła za pracę wykonaną i poświęcony czas.

10.           Spotkanie dla uczniów klas VII chcących rozpocząć przygotowanie do sakramentu bierzmowania odbędzie się 26 września w środę o godz. 19.00.

11.           Zapraszamy do lektury prasy religijnej: „Gość Niedzielny”, „Przewodnik Katolicki” i dla dzieci „Mały Przewodnik Katolicki.

12.           W ostatnim tygodniu zmarli nasi parafianie: + Barbara Majchrowska z ul. Chłapowskiego; + Wanda Kmiecik z ul. Kosińskiego; + Teresa Koźlik z ul. Hetmańskiej  i  + Ryszard Verginz ul. Madalińskiego. W ich intencji odmówmy wspólnie: „wieczny odpoczynek…”