XXIII Niedziela Zw. – 09.09.2018

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXIII Niedziela Zw. – 09.09.2018 r.

 

 

 

 

 

1.     Niedzielą dzisiejszą rozpoczyna się w naszej Ojczyźnie VIII Tydzień Wychowania, któremu towarzyszy hasło – „Wybór drogi”.

 

2.     Dzisiaj o godz. 11:00 zapraszamy najmłodsze dzieci, które rozpoczynają swoją naukę w szkole na poświęcenie tornistrów.

 

3.     Dzisiaj niedziela gospodarcza. Serdecznie dziękujemy za wszelkie ofiary składane na potrzeby naszej parafii – „Bóg zapłać”.

 

4.     Również dzisiaj zapraszamy na Mszę św. o godz. 16:00 z modlitwą uwielbienia do kaplicy Matki Bożej Łaskawej.

 

5.     W czwartek – 13 września wspominamy Matkę Bożą Fatimską. Zapraszamy na różaniec fatimski po Mszy Św. wieczornej. Nie będzie wystawienia i adoracji Najświętszego Sakramentu.

 

6.     W piątek – 14 września przypada Święto Podwyższenia Krzyża Św., który jest znakiem nadziei i zwycięstwa, jest znakiem naszego zjednoczenia z Chrystusem umarłym i zmartwychwstałym.

 

7.     W to Święto w Katedrze Poznańskiej o godz. 17:45 odbędą się uroczyste nieszpory z całym Episkopatem Europy i wszystkimi osobami  życia konsekrowanego. Natomiast Nadzwyczajni Szafarze Komunii Świętej, Katecheci i Katechiści będą mieli swoje spotkanie w Katedrze w sobotę 15 września o godz. 19:00.

 

8.     Dzień 14 września to również nadzwyczajny dzień – całodobowej modlitwy Nieustającego Różańca w intencji naszej Ojczyzny. Zapraszamy wszystkich do włączenia się w ten łańcuch modlitwy różańcowej.

 

9.     Wspólnota Chrystusa Zmartwychwstałego „Galilea” zaprasza na spotkania we wtorki. O godz. 18:30 – Msza Św., a po niej spotkanie w Domu Zmartwychwstania.

 

10.           Przypominamy i prosimy drogich parafian, którzy w ostatnim roku lub w ubiegłym zamieszkali na terenie naszej parafii, aby niezwłocznie zgłosili się do kancelarii parafialnej celem wpisania się w poczet parafian, jeśli tego nie dokonali podczas ostatniej wizyty duszpasterskiej czyli „kolędy”.

 

11.           W przyszła niedzielę zapraszamy katechetów ze wszystkich szkół z terenu naszej parafii na spotkanie formacyjne o godz. 17:00 w Sali portretowej.

 

 

12.           Chór Zmartwychwstanie rozpoczyna kolejny, 95 rok pracy. Serdecznie zaprasza wszystkich byłych chórzystów i chętnych dobrze śpiewających parafian do współpracy. Próby odbywają się w poniedziałki i piątki w godzinach od 19:00 – 20:30.Śpiewajmy wspólnie na chwałę Pana!

 

13.           Zapraszamy wszystkich chłopców od 2 klasy szkoły podstawowej do grona ministrantów. Zbiórka zawsze w sobotę o godz. 10:00 w zakrystii.

 

14.           Spotkanie dla młodzieży drugiego roku przygotowania do bierzmowania w środę 12.09 o godz. 19:15 w salce katechetycznej. 

 

15.           Zachęcamy do nabywania prasy religijnej: „Przewodnik Katolicki” i „Gość Niedzielny”.