XVIII Niedziela Zwykła – 05.08.2018

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XVIII Niedziela Zwykła – 05.08.2018 r.

 

 

1.     Pełnia lata i urlopów każe nam przypomnieć przykazanie Boże: „Pamiętaj, abyś dzień święty święcił”. Nie ma urlopu od służby Bożej. Właśnie w czasie wakacji powinniśmy poświęcić więcej czasu na refleksję religijną, na medytację, na pobyt w świątyni. W ciągu roku tak często zagonieni, tak zaabsorbowani codziennymi kłopotami zapominamy o sprawach Bożych. Brak nam czasu na dobrą książkę,  czy czasopismo religijne.

 

2.     Dzisiaj I niedziela miesiąca – w salce obok kancelarii pełnią dyżur Panie z Parafialnego Koła Przyjaciół Radia Maryja.

 

3.     W tym tygodniu przypadają liturgiczne wspomnienia: w poniedziałek: Święto Przemienienia Pańskiego; we wtorek: wspomnienie Bł. Edmunda Bojanowskiego; w środę: Św. Dominika kapłana; w czwartekświęto Św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy i męczennicyPatronki Europy, w piątekświęto Św. Wawrzyńca, diakona i męczennika oraz w sobotę: Św. Klary dziewicy.

 

4.     Przypominamy, że przez całe wakacje zbieramy wyprawkę szkolną dla dzieci z Domu Dziecka w Kosewie. Kosz przeznaczony na to jest ustawiony do końca sierpnia przed ołtarzem Św. Józefa. Dziękujemy za okazaną życzliwość i pomoc.

 

5.     W przyszłą niedzielę ofiary zbierane do skarbony (zielonej) ustawionej w głównym wyjściu z kościoła, będą przeznaczone na KUL, WT UAM i szkoły katolickie.

 

6.     Również w przyszłą niedzielę, jako II miesiąca będziemy zbierać ofiary na rzecz materialnych potrzeb naszej parafii.

 

7.     Zachęcamy do nabywania prasy religijnej: „Gość Niedzielny”, „MałyGość Niedzielny – dla dzieci” i „Przewodnik Katolicki”.

 

8.     Wszystkim Gościom, Parafianom – wypoczywającym na wakacjach i urlopach życzymy pięknej pogody, dobrego wypoczynku, opieki Matki Bożej i błogosławieństwa Bożego. Pamiętajmy o modlitwie i niedzielnej Eucharystii.

 

9.     W ostatnim tygodniu zmarła nasza parafianka: + Weronika Badke z ul. Prądzyńskiego. W jej intencji odmówmy wspólnie: „wieczny odpoczynek…”