XIV Niedziela Zwykła – 08.07.2018

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

XIV Niedziela Zwykła – 08.07.2018 r.

 

 

 

 

Jak przeżywamy czas wakacyjny – czas naszych urlopów ? Zanim wyjdziemy z tej świątyni, uczyńmy postanowienie na najbliższe dni: niech ten czas przez nas przeżywany będzie na chwałę Bożą i na nasz pożytek. Warunkiem spełnienia takiego postanowienia będzie uszanowanie przez nas Dnia Pańskiego.

 

2. Tydzień, który obecnie będziemy przeżywać jest niezwykle bogaty w liturgiczne wspomnienia świętych: w środę – święto Św. Benedykta opata i Patrona Europy; w czwartek – Św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, bp i męcz.; w piątek – Św. pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta.

 

3. W piątek – 13 lipca wspominamy Matkę Bożą Fatimską. Zapraszamy na różaniec fatimski wraz z procesją po mszy św. wieczornej.

 

4. W sobotę – 14 lipca jest nadzwyczajnym dniem – całodobowej modlitwy Nieustającego różańca w intencji naszej Ojczyzny. Zapraszamy osoby chętne do włączenia się w ten łańcuch modlitwy różańcowej. Spotkanie odbędzie się w kościele 13 lipca po zakończeniu różańca fatimskiego. Za ławkami przy głównym wejściu do kościoła będzie wystawiona lista chętnych do odmawiania nieustającego różańca, gdzie będzie można się tam zapisać.

 

5. Przypominamy, że kancelaria parafialna w lipcu i sierpniu jest czynna w środy i piątki w godz. 10:00 – 12:00 i od 16:00 – 17:30.

 

6.Przypominamy, że w związku z wyjazdami księży na urlopy prosimy wiernych, którzy chcą skorzystać z sakramentu pojednania (spowiedzi św.) w ciągu tygodnia jak też i w niedzielę, by uczynili to 15 minut przed Mszą św.

 

7. Dzisiaj niedziela gospodarcza. Serdecznie dziękujemy za wszelkie ofiary składane – czy to na tacę, czy do skarbon – na potrzeby naszej parafii – „Bóg zapłać”. W ostatnim tygodniu zapadła decyzja o przystąpieniu do remontu naszej wieży na placu kościelnym. Po negocjacjach z różnymi firmami budowlanymi ostatecznie została wybrana firma budowlana z najbardziej korzystnymi warunkami remontu. W niedługim już czasie rozpoczniemy remont, który zapewne potrwa kilka miesięcy, w zależności od warunków atmosferycznych.

 

 

 

8. Oprócz tych bardzo kosztownych remontów, mamy obecnie dość pokaźny wydatek, który będzie nas kosztował w granicach 5 - 6 tys. zł. – a jest nim wywóz śmieci z cmentarza przy ul. Samotnej, dodam, że niestety są tacy ludzie, którzy podrzucają nam swoje śmieci na cmentarz, dlatego trzeba będzie zabezpieczyć, żeby nikt nie mógł własnym środkiem lokomocji nam tych śmieci na cmentarz wywozić.

 

8. Jest jeszcze do nabycia czerwcowo-wakacyjny nr naszej gazetki parafialnej. Zachęcamy do lektury. Jest także u P. Jacka prasa religijna: „Gość Niedzielny”, „Przewodnik Katolicki” i „Mały Przewodnik Katolicki”.

 

9.W ostatnim czasie zmarli nasi parafianie: + Urszula Teresa Bartkowiak,  + Aleksandra Michalakz ul. 28 Czerwca 1956 r. oraz + Bronisław Rydzewski z ul. Droga Dębińska. W ich intencji odmówmy wspólnie: „wieczny odpoczynek…”