XIII Niedziela Zwykła 01.07.2018

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

XIII Niedziela Zwykła – 01.07.2018 r.

 

 

Trwają wakacje. Czy zaplanowaliśmy je zgodnie z tym, czego od nas, jako ludzi wierzących, żąda i oczekuje Bóg? Niech na szlakach naszych wakacyjnych wędrówek nie zabraknie także świątyń, nie tylko tych pięknych, wspaniałych i znanych, ale także i tych małych, skromnych w swym zewnętrznym wystroju. W każdej z nich czeka na nas Chrystus. Stąd i nasze zachowanie w czasie zwiedzania świątyń niech będzie nacechowane powagą i czcią należną Bogu obecnemu w Najświętszym Sakramencie. Pamiętajmy o Dniu Pańskim i obowiązku uczestnictwa we Mszy Św.

 

2. Dzisiaj w salce obok kancelarii pełnią dyżur Panie z Parafialnego Koła Przyjaciół Radia Maryja.

 

3.W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.

 

·        W I czwartek na Mszy Św. o godz. 18:30 modlimy się o nowe powołania kapłańskie i zakonne. Po Mszy Św. nabożeństwo powołaniowe i adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20:45.

 

·        W I piątekMsza Św.o godz. 8:00i 18:30 o Najświętszym Sercu Pana Jezusa. Po Mszy Św. – nabożeństwo ku czci Serca Pana Jezusa. SPOWIEDŹ dla wszystkich, także dla dzieci podczas Mszy Św. porannych i wieczornej.

 

·        W I sobotę Msza Św. o Niepokalanym Sercu Maryi o godz. 8:00. Po Mszy Św. nabożeństwo Maryjne.

 

4. Kancelaria parafialna w lipcu i sierpniu będzie czynna w środy i piątki w godz. 10:00 – 12:00 i od 16:00 – 17:30. Naokres wakacji: lipiec – sierpień pierwsza msza św. w niedzielę będzie o godz. 7:30, następna o godz. 9:30, dalej tak jak w każdą niedzielę.

 

5. Przypominamy, że w związku z wyjazdami księży na urlopy prosimy wiernych, którzy chcą skorzystać z sakramentu pojednania (spowiedzi św.) w ciągu tygodnia jak też i w niedzielę, by uczynili to 15 minut przed Mszą św.

 

6.  Przez całe wakacje (lipiec i sierpień) będziemy zbierać wyprawkę szkolną dla dzieci z Domu Dziecka w Kosewie. Kosz przeznaczony na to będzie ustawiony do końca sierpnia przed ołtarzem Św. Józefa. Już teraz dziękujemy za okazaną życzliwość.

 

7.  Jest do nabycia czerwcowo-wakacyjny nr naszej gazetki parafialnej. Zachęcamy do lektury i dziękujemy za ofiary złożone na pokrycie kosztów druku – „Bóg zapłać”.

 

8.  W przyszłą niedzielę, jako II miesiąca będziemy zbierać ofiary na rzecz materialnych potrzeb parafii.

 

9.  Zapraszamy do lektury prasy religijnej: „Gość Niedzielny”, „Przewodnik Katolicki” i „Mały Przewodnik Katolicki”.

 

10.           W ostatnim tygodniu zmarła nasza parafianka: + Barbara Skibińska z ul. Hetmańskiej. W jej intencji odmówmy wspólnie: „wieczny odpoczynek…”