X Niedziela Zwykła 10.06.2018

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

X Niedziela Zwykła – 10.06.2018 r.

 

1.     Trwają nabożeństwa czerwcowe. Odprawiamy je w tygodniu przed Mszą św. wieczorną o godz. 18:00, a w niedzielę – o godz. 18:30.

2.     Dzisiaj w Poznaniu organizowany jest ulicami „Marsz dla życia”. Rozpoczęcie na Placu A. Mickiewicza o godz. 14:00. Szczegółowy program na plakatach i ulotkach w głównym wyjściu z kościoła.

3.     W środę – 13 czerwcawspominamy Matkę Bożą Fatimską. Zapraszamy na różaniec fatimski wraz z procesją po Mszy Św. wieczornej.

4.     Od najbliższego piątku – 15 czerwca w kancelarii będziemy przyjmować intencje mszalne na II półrocze, czyli do końca grudnia 2018 r. Jednocześnie informujemy, że na okres wakacji: lipiec – sierpień pierwsza msza św. w niedzielę będzie o godz. 7:30, następna o godz. 9:30, dalej tak jak w każdą niedzielę.

5.     Także w piątek spotkanie Rady Duszpasterskiej o g. 19:30 w Sali portretowej.

6.     W najbliższą sobotę 16 czerwca grupa tegorocznych dzieci pierwszokomunijnych wraz z ks. Krzysztofem i ks. Proboszczem udadzą się z pielgrzymką dziękczynną do Sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie. Wyjazd będzie o godz. 8:00 rano z placu przed kościołem. Powrót wieczorem. Zostało jeszcze 4 miejsca wolne. Zapisy u ks. Krzysztofa.

7.     Bardzo dziękujemy wszystkim osobom które zaangażowali się w pomoc przy organizacji festynu parafialnego. Trudno teraz wymienić wszystkich nie pomijając nikogo. Niech Pan wam wynagrodzi trud. Dziękujemy także wszystkim instytucjom lub osobom prywatnym za wsparcie rzeczowe bądź finansowe. Szczególne podziękowanie należy się ks. Tomaszowi, który od samego początku był głównym „organizatorem” i czuwał nad całością. Niech Pan Zmartwychwstały wynagrodzi im wszelkie trudy, pomysły i niech obdarza ich swoją łaską i swoimi darami – „Bóg zapłać”.

8.     Dziękujemy za ofiary dziś złożone na tacę gospodarczą. „Bóg zapłać za Waszą ofiarność i zrozumienie. Dziękujemy również za ofiary składane do skarbony Św. Antoniego, skąd finansujemy obiady dla kilkoro dzieci ze szkoły podstawowej nr 5 przy ul. Traugutta w Poznaniu.

9.     Pragnę złożyć gorące podziękowanie za zabezpieczenie i pomalowanie krzyża misyjnego na Placu kościelnym Br. Zew.: Br Ludomirowi i Stanisławowi.

10.           Jest jeszcze majowy kolorowy nr naszej gazetki parafialnej. Tam m. in. znajdziemy bardzo dobry artykuł naszych parafianek o stroju godnym – czy wygodnym?. „W świecie, w którym przyszło nam żyć, obowiązuje pewna kultura ubioru. Wiemy jak się ubrać do teatru, na wesele, uroczystości rodzinne, na zakupy, na rozmowę w sprawie pracy itd. Tej wiedzy jednak zdaje się nam brakować, gdy wybieramy się do kościoła – Domu Bożego…”.   Są również w przedsionku kościoła zamieszczone odpowiednie plakaty, które mają nam przypominać, gdzie tak naprawdę jesteśmy. Zachęcając do lektury prosimy o ofiary na rzecz pokrycia kosztów druku. „Bóg zapłać”.

11.           Zapraszamy do lektury prasy religijnej: „Gość Niedzielny”, „Przewodnik Katolicki” i „Mały Przewodnik Katolicki”.