IX Niedziela Zwykła 03.06.2018

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

IX Niedziela Zwykła – 03.06.2018 r.

 

 

 

1.    Trwamy w oktawie Bożego Ciała. Każdego dnia w tygodniu – do piątku włącznie – gromadzimy się w naszym kościele na nabożeństwie czerwcowym o godz. 18:00 i procesji eucharystycznej, aby uczcić Jezusa Chrystusa Eucharystycznego. Zachęcamy do licznego udziału wszystkich wiernych, także dzieci sypiące kwiaty. Po nabożeństwie i procesji Msza Św. Dzisiaj procesja eucharystyczna odbędzie się po Mszy św. o godz. 11.00.

 

2.    Dzisiaj  w całej Polsce obchodzimy XI Ogólnopolskie Święto Dziękczynienia za Nową Świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie w stulecie odzyskania przez Polskę Niepodległości. W związku z tym zbierane są ofiary do skarbony (zielonej) w głównym wyjściu z kościoła na budowę Centrum Opatrzności Bożej w Warszawie.

 

3.    Dzisiaj w salce obok kancelarii pełnią dyżuru Panie z Parafialnego Koła Przyjaciół Radia Maryja.

 

4.     W czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała i tradycyjne poświęcenie wianków i ziół na mszy św. o godz. 18.30. Jest to również I czwartek miesiąca. Na Mszy Św. o godz. 18:30 będziemy modlić się o nowe powołania kapłańskie i zakonne. Po Mszy Św. nabożeństwo powołaniowe i adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20:45.

 

5.    W piątekUroczystość Najśw. Serca Pana Jezusa (nie ma postu). Jest to również Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. W tym dniu również zapraszamy do uczestnictwa w procesji z kościoła N.S.P.J. przy ul. Kościelnej, która wyruszy po mszy św. o g. 18:00 na Plac Poznańskich Krzyży.

 

6.    Siostry Zmartwychwstanki organizują pielgrzymkę do Lichenia 16 czerwca b.r. na Ogólnopolskie Uroczystości ku czci 108 Męczenników II Wojny Światowej. Cena: 35 zł. od osoby. Wyjazd o godz. 6:30 sprzed klasztoru Sióstr Zmartwychwstanek przy ul. Głogowskiej 145 w Poznaniu. Szczegółowe informacje na plakatach w gablotach.

 

7.     W przyszłą niedzielę jako II miesiąca będziemy zbierać ofiary na rzecz materialnych potrzeb parafii.

 

 

8.    Prosimy dzisiaj drogich parafian o wsparcie parafialnego Caritas paczkami żywnościowymi. Dziękujemy za okazaną życzliwość.

 

9.    Zapraszamy na festyn parafialny za tydzień w sobotę 9 czerwca. Początek godz. 15:00. Będą różne i ciekawe warsztaty, występy muzyczne, pokaz aut tuningowanych, loteria i mała gastronomia. Zapraszamy serdecznie i prosimy parafian o przyniesienie przed południem ciast.

 

10.          10 czerwca 2018 r. w Poznaniu organizowany jest ulicami „Marsz dla życia”. Rozpoczęcie na Placu A. Mickiewicza o godz. 14:00. Dzień wcześniej – 9 czerwca w kościele Św. Rocha po Mszy św. o godz. 18:00 rozpocznie się czuwanie w intencji obrony życia. Szczegółowy program na plakatach i ulotkach w głównym wyjściu z kościoła.

 

11.          W sobotę 16 czerwca grupa tegorocznych dzieci pierwszokomunijnych wraz z ks. Krzysztofem i ks. Proboszczem udadzą się z pielgrzymką dziękczynną do Sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie. Wyjazd będzie o godz. 8:00 rano z placu przed kościołem. Powrót wieczorem. Zostało jeszcze 5 miejsc wolnych. Zapisy u ks. Krzysztofa.

 

12.          Zapraszamy do lektury prasy religijnej: „Gość Niedzielny”, „Przewodnik Katolicki” i „Mały Przewodnik Katolicki” oraz majowy kolorowy nr naszej gazetki parafialnej i dziękujemy za ofiary na  pokrycie kosztów druku. „Bóg zapłać”.

 

13.          W ostatnim tygodniu zmarli nasi parafianie: + Stefan Edward Włodarczyk z ul. Kosińskiego;  + Roman Szymkowiak z ul. Dąbrówki i + Urszula Dybizbańska z ul. Kosińskiego. W ich intencji odmówmy wspólnie: „wieczny odpoczynek…”