VI Niedziela Wielkanocna 06.05.2018

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

VI Niedziela Wielkanocna - 06.05.2018 r.

 

 

1.     Przeżywamy miesiąc maj – poświęcony Matce Bożej. Zapraszamy do liczniejszego udziału w nabożeństwach majowych w naszej świątyni codziennie przed Mszą Św. wieczorną o godz. 18.00, a w niedzielę i w uroczystości – o godz. 18.30.

 

2.     Zapraszamy do wspólnej modlitwy przy grocie Matki Bożej na placu kościelnym od poniedziałku do piątku o godz. 20:30. Również zachęcamy do liczniejszego udziału w modlitwie apelowej.

 

3.     Dzisiaj w kancelarii pełnią dyżur Panie z Parafialnego Koła Przyjaciół Radia Maryja.

 

4.     Prosimy dzisiaj drogich parafian o wsparcie parafialnego Caritas paczkami żywnościowymi. Dziękujemy za okazaną życzliwość.

 

5.     We wtorek w liturgii kościoła obchodzimy Uroczystość Św. Stanisława, głównego patrona Polski i naszej Archidiecezji.

 

6.     W przyszłą niedzielę jako II miesiąca będziemy zbierać ofiary na rzecz materialnych potrzeb parafii.

 

7.     W niedzielę – 13 maja wspominamy Matkę Bożą Fatimską. Zapraszamy na różaniec fatimski wraz z procesją po Mszy Św. wieczornej – ok. 19:50.

 

8.     Jest jeszcze kwietniowy kolorowy nr naszej gazety parafialnej. Zachęcając do lektury dziękujemy zarazem za wszelkie ofiary składane na rzecz pokrycia kosztów druku. „Bóg zapłać”.

 

9.     Zapraszamy do lektury prasy religijnej: „Gość Niedzielny”, „Przewodnik Katolicki” i „Mały Przewodnik Katolicki”.

 

10.          W ostatnim tygodniu zmarli nasi parafianie: + Danuta Antkowiak z ul. Umińskiego i + Krzysztof Rakiewicz. W ich intencji odmówmy wspólnie: „wieczny odpoczynek…”