III Niedziela Wielkanocna 15.04.2018

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

III Niedziela Wielkanocna - 15.04.2018 r.

 

1.     Dzisiaj obchodzimy Niedzielę Biblijną i rozpoczynamy Tydzień biblijny. Zachęcamy parafian i nie tylko, aby w tym tygodniu znaleźć czas na pogłębienie swojej relacji z Panem Bogiem przez czytanie Pisma Św.

 

2.     Caritas Parafialna dzisiaj zbiera ofiary do puszek na najuboższych w parafii.

 

3.     Dzisiaj bezpośrednio po Mszy Świętej o godzinie 12:30 odbędzie się około 30 minutowy koncert organowy w wykonaniu Dominika Kaczmarka - studenta wydziału instrumentalnego poznańskiej Akademii Muzycznej z klasy profesora Sławomira Kamińskiego.W programie znajdą się kompozycje twórców niemieckich różnych epok. Serdecznie zapraszamy.

 

4.     Przypominamy, że w dniach 29.04 - 02.05.2018 r. nasza parafia będzie gościć ministrantów i scholki z parafii Zmartwychwstańców w Polsce i Ukrainie. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w tych wydarzeniach szczególnie 1 maja od godz. 20.00, kiedy wystąpi zespół Gospel Joy (wstęp darmowy). Zapraszamy dzisiaj do wsparcia tego wydarzenia w postaci dobrowolnej ofiary do puszek przed kościołem. Za złożone ofiary składamy „Bóg zapłać”.

 

5.     W sobotę – 21 kwietnia o godz. 10:00 odbędzie się I sakramentalna spowiedź wszystkich dzieci przygotowujących się  w tym roku do I Komunii Św.

 

6.     W najbliższą niedzielę – 22 kwietnia zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji naszego Czcigodnego Solenizanta – Ks. Marka Strzyżyńskiego CR, który odprawi w swojej intencji Mszę Św. o godz. 12:30.

 

7.     W przyszłą niedzielę obchodzimy Światowy Dzień Modlitw o powołania i rozpoczynamy Tydzień Modlitw o powołania do służby w kościele.

 

8.     Zapraszamy do lektury prasy religijnej: „Gość Niedzielny”, „Przewodnik Katolicki” i „Mały Przewodnik Katolicki”.

 

9.     W ostatnim tygodniu zmarli nasi parafianie: + Teresa Nowakowska z ul. Chłapowskiego, + Krystyna Stypińska z ul. Hetmańskiej i + Marianna Bereżecka z ul. Rolnej. W ich intencji odmówmy wspólnie: „wieczny odpoczynek…”