Niedziela Miłosierdzia Bożego 08.04.2018

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Niedziela Miłosierdzia Bożego

08.04.2018 r.

1. Niedziela w Oktawie Wielkanocy jest szczególnym czasem świętowania Miłosierdzia Bożego. Rozpoczynamy dzisiaj 74 Tydzień Miłosierdzia, którego hasło wynika z tematyki ogólnopolskiego roku duszpasterskiego: „Napełnieni Duchem Świętym”. Jest to również święto Caritas naszego parafialnego. Pamiętajmy w modlitwie o tych, którzy troszczą się o biednych i potrzebujących.

2. W przyszłą niedzielę Caritas Parafialna będzie zbierać ofiary do puszek na najuboższych w parafii.

3. Jutro – przypada liturgiczna Uroczystość Zwiastowania Pańskiego – Dzień Świętości Życia i Dzieło Duchowej Adopcji. Msze Św. w naszym kościele będą odprawione o godz. 7:00, 8:00 i 18:30. Wszystkich, którzy pragną przyłączyć się do duchowej adopcji dziecka poczętego zapraszamy na Mszę Św. o godz. 8:00 i 18:30. W związku z tym prosimy o zabranie deklaracji, które są wyłożone na stolikach w głównym wyjściu z kościoła i wypełnienie ich oraz przyniesienie w poniedziałek na Mszę Św. o godz. 8:00 lub 18:30. W tym dniu taca będzie przeznaczona na Fundusz Obrony Życia.

4. W ubiegłym tygodniu w gazetce parafialnej ukazał się artykuł o Stowarzyszeniu Współpracy ze Wschodem Memoramus, które realizuje projekt Trwała Pamięć Pokoleń. Jego celem jest ocalenie od zapomnienia losów Polaków na Wschodzie w latach II wojny światowej. 12 kwietnia br. uczniowie 5 LO wraz z opiekunem udają się na pielgrzymkę do Katynia. Odwiedzą również Smoleńsk i katolicką parafię, w której posługują polscy ojcowie franciszkanie. Proboszczem tej maleńkiej, liczącej ok. 300 osób parafii jest ojciec Ptolemeusz. Otacza on duchową opieką Polaków, którzy odwiedzają miejsca męczeńskiej śmierci naszych oficerów. Od 20 lat reaktywuje duszpasterstwo, które historią sięga 1611 roku, a które zanikło na skutek represji carskich w 1855 roku i późniejszych prześladowań komunistycznych. Warunki pracy ojców franciszkanów są wyjątkowo trudne, także pod względem materialnym.

Chcielibyśmy finansowo pomóc duszpasterzom tej parafii, dlatego przed kościołem będą stali uczniowie 5 LO z puszkami. Za wszelkie ofiary składamy serdeczne podziękowanie: „Bóg zapłać”.

5. Dziękujemy za ofiary dziś złożone na tacę gospodarczą. „Bóg zapłać’ za Waszą ofiarność i zrozumienie.

6. Dziś Panie z Parafialnego Koła przyjaciół Radia Maryja pełnią dyżur w kancelarii.

7. W dniach 29.04-2.05.2018 r. nasza parafia będzie gościć ministrantów i scholki z parafii Zmartwychwstańców w Polsce i Ukrainie. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w tych wydarzeniach szczególnie 1 maja od godz. 20.00, kiedy wystąpi zespół Gospel Joy (wstęp darmowy). Zapraszamy także do wsparcia tego wydarzenia w postaci dobrowolnej ofiary do puszek przed kościołem w następną niedzielę – 15 kwietnia. Ofiary przeznaczymy m.in. na zakup pamiątek dla uczestników oraz tortu i innych niespodzianek z racji jubileuszowego spotkania. Bóg zapłać!

8. W niedzielę 15 kwietnia, bezpośrednio po Mszy Świętej o godzinie 12:30 odbędzie się około 30 minutowy koncert organowy w wykonaniu Dominika Kaczmarka - studenta wydziału instrumentalnego poznańskiej Akademii Muzycznej z klasy profesora Sławomira Kamińskiego.W programie znajdą się kompozycje twórców niemieckich różnych epok.

9. Jest jeszcze świąteczny nr naszej gazety parafialnej. Zachęcając do lektury dziękujemy zarazem za wszelkie ofiary składane na rzecz pokrycia kosztów druku. „Bóg zapłać”.

10. Zapraszamy do lektury prasy religijnej: „Gość Niedzielny”, „Przewodnik Katolicki” i „Mały Przewodnik Katolicki”.

11. W ostatnim tygodniu zmarli nasi parafianie: + Janina. W jej intencji odmówmy wspólnie: „wieczny odpoczynek…