III Niedziela Wielkiego Postu 04.03.2018

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

III Niedziela Wielkiego Postu – 04.03.2018 r.

 

1.     Coraz głębiej wnikamy w tajemnice Męki Pańskiej. To już trzecia niedziela Wielkiego Postu. Przypominamy i zachęcamy do udziału w nabożeństwach Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym dzisiaj o godz. 18.00   i  Drodze Krzyżowej w piątek: dla starszych: o godz. 8:30 i 17:45; dla dzieci – o godz. 17.30 (w kaplicy Matki Bożej),  a dla młodzieży o godz. 19.15 (w kaplicy Matki Bożej). Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny.

 

2.     Dziękujemy dzisiaj za wsparcie parafialnego Caritas paczkami żywnościowymi. „Bóg zapłać”. Dziękujemy także za ofiary składane do skarbony Św. Antoniego, z których część przeznaczamy na obiady dla kilkoro dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 5.

 

3.     Caritas parafialna rozprowadza świece – „Paschaliki”– Świąteczne Dzieło Pomocy Dzieciom. Cena 7 zł.

 

4.     Jutro po południu od godz. 16:00 – 20:00 w pierwszej sali przed kancelarią parafialną będzie pełnił dyżur niezależny doradca finansowy. Będzie udzielał darmowych porad dotyczących finansów domowych i osobistych. Zainteresowanych serdecznie zapraszamy.

 

5.     W czwartek przypada DZIEŃ KOBIETwszystkim  PANIOM  naszej parafii życzymy, by życzliwość mężczyzn dla Was rozciągnęła się na cały rok. Niech Miłość Boża i Jego Matki towarzyszy Wam w jakże trudnym posłannictwie. Kwiatkiem z naszej strony będzie modlitwa w intencji wszystkich kobiet naszej parafii w czwartek na Mszy Św. o godz. 18.30, na którą zapraszamy do licznego udziału.

 

6.     Polecamy lutowy nr naszej gazety parafialnej. Zamieszczony jest tam program naszych rekolekcji wielkopostnych. Dziękujemy zarazem za wszelkie ofiary składane na rzecz pokrycia kosztów druku. „Bóg zapłać”.

 

7.     Zapraszamy na Mszę św. z modlitwą o uzdrowienie w niedzielę 11.03. o g. 16:00 w kaplicy M. Bożej Łaskawej. Będzie obecny ks. Krzysztof Czerwionka CR.

 

8.     W przyszłą niedzielę jako II miesiąca będziemy zbierać ofiary na rzecz materialnych potrzeb parafii – m.in. na ogrzewanie kościoła.

 

9.     W każdy czwartek parafialnej adoracji Najświętszego Sakramentu, od godz. 19:00 – 21:00 w konfesjonale dyżur będzie pełnił jeden z kapłanów naszej wspólnoty.

 

10.           W przyszłą niedzielę – IV Wielkiego Postu – rozpoczynamy REKOLEKCJE  WIELKOPOSTNE dla dorosłychrekolekcje poprowadzi Ks. Stanisław Szklarczyk– zmartwychwstaniec z Krakowa – V-ce Rektor naszego Seminarium.

 

 

Plan rekolekcji będzie następujący:

 

* Nauki rekolekcyjne na wszystkich Mszach Świętych: 7:00, 8:00, 9:30, 11:00,

 

    12:30 i 19:00 oraz na nabożeństwie Gorzkich Żali o godz. 18:00

 

* O godz. 15:00 – Godzina Miłosierdzia i Koronka do Miłosierdzia Bożego.

 

W poniedziałek, wtorek i środę: 12.03. – 14.03.2018 r.

 

* Nauki rekolekcyjne na Mszach Św. o g. 8:00 i 18:30

 

* W środę – zakończenie rekolekcji – na Mszach Św. o godz. 8:00 i 18:30

 

Codziennie: niedz. – środy o godz. 15:00 – Godzina Miłosierdzia i Koronka do Miłosierdzia Bożego.

 

·        SPOWIEDŹ – codziennie – Rano od godz. 7:30 – 9:00

 

                   Po południu od godz. 15:00 – 16:00 i 18:00 – 19:30

 

Wszystkich Parafian i uczęszczających do naszego kościoła zapraszamy do licznego udziału w spotkaniach rekolekcyjnych. Program rekolekcji będzie wywieszony w gablotach i zamieszczony na stronie internetowej parafii.

 

11.           Siostry Zmartwychwstanki zapraszają na Drzwi Otwarte do Szkoły Podstawowej i Liceum Ogólnokształcącego przy ulicy Głogowskiej 147, w sobotę 10 marca, o godz. 10:00.

 

12.           Spotkanie dla rodziców młodzieży, która przyjmie sakrament bierzmowania w marcu odbędzie się 9.03 godz. 19.30 w dolnym kościele, prosimy o obecność.

 

13.           Przy wyjściach z kościoła są wystawione koperty – jako „Danina Diecezjalna na rok 2018”. Wiernych prosimy o zabranie koperty do domu i po włożeniu ofiary prosimy o składanie tych kopert do skarbony przy głównym wyjściu z kościoła.

 

14.           Zachęcamy do nabywania prasy religijnej: „Gość Niedzielny”, „Przewodnik Katolicki” i „Mały Przewodnik Katolicki”. Znajdźmy czas w Wielkim Poście na lekturę Pisma Św. i innych religijnych czasopism.

 

15.           W ostatnim tygodniu zmarli nasi parafianie: + Przemysław Klessa z ul. 28 Czerwca 1956; + Janusz Mikołajczak z ul. Hetmańskiej; + Marlena Łykowska z ul. Dąbrówki i + Janina Kartowicz z ul. 28 Czerwca 1956 r. W ich intencji odmówmy wspólnie: „wieczny odpoczynek…”