VI Niedziela Zwykła 11.02.2018

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

VI Niedziela Zwykła – 11.02.2018 r.

 

1.    Zapraszamy dzisiaj na Mszę św. z modlitwą uwielbienia o godz. 16.00 do kaplicy Matki Bożej Łaskawej.

2.    Dzisiaj z okazji XXVI Światowego Dnia Chorego ks. Bp Zdzisław Fortuniak serdecznie zaprasza  wszystkich chorych, cierpiących i posługujących im, na uroczystą Mszę św. z błogosławieństwem na wzór Lourdes o godz. 13.30 w kościele Matki Boskiej Bolesnej w Poznaniu przy ul. Głogowskiej. Po Mszy św. odbędzie się koncert w domu katolickim.

3.    W naszym kościele Msza Św. dla chorych będzie o godz. 12:30.Podczas Mszy Św. udzielimy Sakramentu Chorych.

4.    W najbliższą środę 14 lutego – Środa Popielcowarozpoczynamy Czas Wielkiego Postu. Msze Św. w tym dniu w naszym kościele zostaną odprawione o godz. 7:00, 8:00, 9:30, 17:00, 18:30 i 20:00. Obrzęd posypania głów popiołem podczas każdej Mszy Św. W tym dniu obowiązuje post ścisły i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych – nie ma żadnej dyspensy! W środę Popielcową zbiórka do puszek na Caritas Archidiecezjalną. Kancelaria parafialna w tym dniu będzie nieczynna.

5.    Od Środy Popielcowej do niedzieli włącznie trwać będą kwartalne Dni modlitw o ducha pokuty. Jest to także czas przebłagania za grzechy, zwłaszcza pijaństwa, a także czas podejmowania ofiar w intencji nawrócenia grzeszników.

6.    W Wielkim Poście w każdy piątek odprawiana będzie Droga Krzyżowa:

a)    dla dorosłych – o godz.8:30 i 17:45

b)   dla młodzieży – o godz.19:15(w kaplicy Matki Bożej Łaskawej)

c)    dla dzieci – o godz.17:30(w kaplicy Matki Bożej Łaskawej)

7.    W każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 18:00 – Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Zachęcamy do rozważania Męki Pańskiej. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny.

8.    W przyszłą niedzielę Caritas Parafialna będzie zbierać ofiary do puszek na najuboższych w parafii.

9.    Dziękujemy za ofiary dziś złożone na tacę gospodarczą, które będą przeznaczone m. in. na ogrzewanie. „Bóg zapłać za Waszą ofiarność i zrozumienie.

10.          W najbliższą sobotę – 17 lutego – Zgromadzenie Księży Zmartwychwstańców przeżywać będzie 182 rocznicę powstania. Z tej okazji zapraszamy drogich parafian w sobotę do wspólnej modlitwy w czasie Mszy Św. o godz. 18:30. Szczególnie zapraszamy Braci Zewnętrznych naszego Zgromadzenia.

11.          Osoby dorosłe, które chcą się przygotowywać do bierzmowania zapraszamy na pierwszą katechezę we wtorek – 20 lutego o godz. 19:15 do salki katechetycznej. Bardzo prosimy, by od samego początku zaznaczyć swoją obecność.

12.          Zachęcamy do nabywania prasy religijnej: „Gość Niedzielny”, „Mały Gość niedzielny” i „Przewodnik Katolicki”.

13.           W ostatnim czasie zmarli  nasi  parafianie: + Maria Wójcik  z ul. 28 Czerwca 1956 r. i + Michał Hellakrównieżz ul. 28 Czerwca 1956 r. W ich intencji odmówmy wspólnie: „wieczny odpoczynek…”.