V Niedziela Zwykła 04.02.2018

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

V Niedziela Zwykła – 04.02.2018 r.

 

1.     Dzisiaj w salce obok kancelarii dyżur pełnią Panie z Parafialnego Koła Przyjaciół Radia Maryja.

2.     Bardzo dziękujemy Braciom Zewnętrznym naszego Zgromadzenia i ich przyjaciołom, którzy w piątek wieczorem rozebrali dekorację Bożonarodzeniową. Za trud i poświęcenie – serdeczne „Bóg zapłać”.

3.     W przyszłą niedzielę – 11 lutegowe wspomnienie NMP z Lourdesprzypada Światowy Dzień Chorego. Zapraszamy chorych z naszej parafii na Mszę Św. w o godz. 12:30.Podczas Mszy Św. udzielimy Sakramentu Chorych. Przyjmujemy ten sakrament tylko w stanie łaski uświęcającej. Prosimy, aby rodziny, opiekunowie i sąsiedzi umożliwili naszym chorym przybycie do kościoła.

4.     W sobotę 10 lutego przed południem o godz. 11:00 w Schronie Kultury Europa przy ul. Rolnej 24 będziemy sprawować Mszę Św. dla osób chorych, starszych, samotnych. Serdecznie zapraszamy!!!

5.     Zapraszamy na Mszę św. z modlitwą uwielbienia w niedzielę 11 lutego o godz. 16.00 do kaplicy Matki Bożej Łaskawej.

6.     W przyszłą niedzielę jako II miesiąca będziemy zbierać ofiary na rzecz materialnych potrzeb parafii – m. in. na ogrzewanie kościoła.

7.      Pragniemy poinformować Drogich Parafian, że Stolica Apostolska ogłosiła 19 grudnia 2017 roku dekret podpisany przez papieża Franciszka o heroiczności cnót ojca Pawła Smolikowskiego kapłana - zmartwychwstańca.  Ojciec Paweł to świątobliwa postać Kościoła i Polski przełomu XIX i XX wieku. Większość swego życia spędził poza ojczyzną, głównie w Rzymie. Był pobożnym i mądrym zakonnikiem, wspaniałym wychowawcą i nauczycielem, nieocenionym kierownikiem dusz, pisarzem ascetycznym i historykiem. Umarł w opinii świętości 11 września 1926 roku. Jego pogrzeb poprowadził ks. arcybiskup Adam Sapieha (jego penitent), a kazanie wygłosił jego przyjaciel arcybiskup Ormian Józef Teodorowicz. Od 1967 roku jego doczesne szczątki spoczywają w przedsionku kościoła pod wezwaniem Zmartwychwstania Pańskiego przy ul. Łobzowskiej, gdzie żył i pracował.

Pod przewodnictwem J.E. ks. arcybiskupa metropolity krakowskiego Marka Jędraszewskiego, 21 lutego 2018 roku odbędzie się w Krakowie uroczyste dziękczynienie za ogłoszenie heroiczności cnót o. Pawła. Msza św. będzie sprawowana w kościele pod wezwaniem Zmartwychwstania Pańskiego przy ul. Łobzowskiej 10 o godz. 16.00.Uroczystość transmitowana będzie również drogą Internetową. Stosowny link można znaleźć na stronie internetowej Polskiej Prowincji Zmartwychwstańców. Do wspólnego świętowania zaprasza Wspólnota Zmartwychwstańców.

 

8.     Dziś I Niedziela miesiąca. Zwracamy się z uprzejmą prośbą o wsparcie parafialnego Caritas paczkami żywnościowymi. Dziękujemy za okazaną życzliwość.

9.     Z okazji XXVI Światowego Dnia Chorego serdecznie zapraszamy, wszystkich chorych, cierpiących i posługujących im, na uroczystą Mszę św. z błogosławieństwem na wzór Lourdes, którą odprawi Ksiądz Biskup Zdzisław Fortuniak, w niedzielę 11 lutego o godz. 13.30 w kościele Matki Boskiej Bolesnej w Poznaniu przy ul. Głogowskiej. Po Mszy św. odbędzie się koncert w domu katolickim.

10.           Już dzisiaj podajemy do wiadomości, że osoby dorosłe, które chcą się przygotowywać do bierzmowania zapraszamy na pierwszą katechezę we wtorek – 20 lutego o godz. 19:15 do salki katechetycznej. Bardzo prosimy, by od samego początku zaznaczyć swoją obecność. Jeśli ktoś będzie nieobecny 2 razy – nie będzie miał zaliczonego przygotowania do bierzmowania.

11.           Jest jeszcze styczniowy nr naszej gazety parafialnej. Zachęcając do lektury dziękujemy zarazem za wszelkie ofiary składane na rzecz pokrycia kosztów druku. „Bóg zapłać”.

12.           Zachęcamy do nabywania prasy religijnej: „Gość Niedzielny”, „Mały Gość niedzielny” i „Przewodnik Katolicki”.

13.           W ostatnim czasie zmarli  nasi  parafianie: była nasza parafianka + Sabina Wybieralska  z Os. Boh. II Wojny Światowej;      + Stanisława Kordylewska  z ul. Sportowej; + Stefania Kolarz  z ul. Kosińskiego i + Grażyna Kaźmierczak  z ul. Sportowej W ich intencji odmówmy wspólnie: „wieczny odpoczynek…”.