Niedziela Chrztu Pańskiego 07.01.2018

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Niedziela Chrztu Pańskiego – 07.01.2018 r.

 

 

 

1.     W dzisiejszą Niedzielę Chrztu Pańskiego kończy się Okres Bożego Narodzenia. W kościele w Polsce zachowujemy tradycyjnie śpiew kolęd i wystrój świąteczny do 2 lutego – Święto Ofiarowania Pańskiego.

 

2.     Dziś na Mszy Św. o godz. 11:00 dzieci przygotowujące się do I Komunii Św. odnowią swoje przyrzeczenia chrzcielne.

 

3.     Dziś o godz. 12:30 odprawimy Mszę Św. w intencji wszystkich dzieci ochrzczonych w 2017 r. oraz w intencji ich rodziców i chrzestnych. Również na Mszę Św. o godz. 12:30, będziemy się modlić w intencji Czcigodnego Solenizanta – Ks. Lucjana z okazji Imienin.

 

4.     Dzisiaj w naszym kościele odbędzie się koncert kolęd w wykonaniu naszego zespołu młodzieżowego „Angelus” po Mszy Św. o godz. 19:00. Serdecznie zapraszamy!!!

 

5.     Również dzisiaj w salce obok kancelarii dyżur pełnią Panie z Parafialnego Koła Przyjaciół Radia Maryja.

 

6.     Dziś I Niedziela miesiąca. Zwracamy się z uprzejmą prośbą o wsparcie parafialnego Caritas paczkami żywnościowymi. Dziękujemy za okazaną życzliwość.

 

7.     Zespół Tańca Ludowego Staropolance Wielkopolska zapraszają drogich parafian na koncert kolęd w naszym kościele, który odbędzie się 14 stycznia 2018 r. o godz. 16:00.

 

8.     W przyszłą niedzielę jako II miesiąca będziemy zbierać ofiary na rzecz materialnych potrzeb parafii – na ogrzewanie kościoła.

 

9.     Ojciec Tomasz wraz ze Wspólnotą ministrancką serdecznie dziękuje wszystkim, którzy w Uroczystość Objawienia Pańskiego zechcieli skorzystać z ofiarowanego kadzidła i kredy. Bardzo serdecznie dziękujemy za wsparcie materialne.

 

10.           Trwa wizyta duszpasterska – kolęda. Kapłani przychodzą do naszych domów z modlitwą i błogosławieństwem. Porządek kolędy taki, jaki został podany w gazetce parafialnej i na stronie internetowej parafii oraz w gablotach. Rozpoczęcie od poniedziałku do piątku o g. 17:00, a w soboty – od g. 15:00. Prosimy, by na czas kolędy korzystać z sakramentu spowiedzi św. podczas Mszy Św. porannych.

 

11.           W sobotę – 13 stycznia zapraszamy Żywy Różaniec na Mszę Św. o godz. 8:00, a następnie na spotkanie opłatkowe w Sali Portretowej.

 

12.           Również w sobotę – 13 stycznia o godz. 17:00 spotkanie opłatkowe dla Ministrantów Seniorów w Sali Portretowej.

 

 

 

13.           Rada Osiedla Wilda serdecznie zaprasza Seniorów na spotkanie Noworoczno-opłatkowe w dniu 13 stycznia o godz. 10:00 w Szkole Podstawowej nr 5 przy ul. Traugutta.

 

14.           W sobotę – 20 stycznia po mszy św. o godz. 8:00 spotkanie opłatkowe dla Wspólnoty Modlitwy Wstawienniczej w Sali Portretowej.

 

15.           Natomiast w niedzielę 28.01.o godz. 17:00 spotkanie opłatkowe dla Braci Zewnętrznych naszego Zgromadzenia w Sali Portretowej.

 

16.           Jest jeszcze świąteczny kolorowy nr naszej gazety parafialnej. Zachęcając do lektury dziękujemy zarazem za wszelkie ofiary składane na rzecz pokrycia kosztów druku. „Bóg zapłać”.

 

17.           Zachęcamy do nabywania prasy religijnej: „Gość Niedzielny” i „Przewodnik Katolicki”. Są jeszcze kalendarze naszej scholii parafialnej „Załoga Pana Boga” na rok 2018.Bardzo prosimy w imieniu dzieci o zakup tego kalendarza.

 

18.           W ostatnim czasie zmarli  nasi  parafianie: + Janina Radziszewska  z ul. Rolnej; + Teresa Tepper z ul. Dąbrówki i + Ryszard Pyszczorski z ul. Traugutta. W ich intencji odmówmy wspólnie: „wieczny odpoczynek…”