Niedziela Świętej Rodziny 31.12.2017

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

Niedziela Świętej Rodziny – 31.12.2017 r.

 

 

 

 

1.    Dzisiaj zakończenie Roku Pańskiego 2017. Msza Św. o godz. 19:00 będzie odprawiona za wszystkich zmarłych parafian w 2017 r., połączona z nabożeństwem. Zachęcamy do licznego udziału wszystkich, którzy chcą po Bożemu zakończyć miniony rok.

2.    Jutro – NOWY ROK PAŃSKI 2018 – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Msze Św. odprawione będą: o godz. 7:00, 8:00, 9:30, 11:00, 12:30 i 19:00. Wkraczajmy razem z Maryją w Nowy Rok. W tym dniu mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy Św. – jak w każdą niedzielę.

3.    02 stycznia – we wtorek rozpoczynamy wizytę duszpasterską tzw. „kolędę” w naszej parafii. Porządek kolędy jest zamieszczony w świątecznej gazetce parafialnej, na stronie internetowej i w gablotach kościelnych. Prosimy, aby na kolędę przygotować stół nakryty białym obrusem, krzyż, świece. Jeśli w rodzinach są dzieci uczęszczające do szkoły – niech przygotują zeszyty do religii. Kapłani przybędą do naszych domów z modlitwą i błogosławieństwem.

4.    W I czwartek – 4 stycznia Msza Św. o nowe powołania kapłańskie i zakonne o godz. 18:30. Po Mszy Św. adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 21:00.

5.    W I piątek – 5 stycznia Msza Św.o godz. 8:00i 18:30o Najświętszym Sercu Pana Jezusa. Po Mszy Św. – nabożeństwo do N.S.P.J. SPOWIEDŹ podczas Mszy Św. rano i wieczór. Dzieci ze szkół podstawowych prosimy w I piątek na godz. 16:30 do kościoła. Najpierw będzie okazja do spowiedzi, a o 17:00 Msza Św.

6.    W sobotę – 6 stycznia – Uroczystość Objawienia Pańskiego – „Trzech Króli”. Msze Św. w naszym kościele będą sprawowane według porządku niedzielnego. Ofiary zbierane na tacę przeznaczone będą na misje katolickie. U młodzieży ministranckiej będzie można nabywać poświęconą kredę i kadzidło. Ofiary składane przy tej okazji będą przeznaczone na zorganizowanie zimowego wypoczynku w ferie dla ministrantów i młodzieży.

7.    Również w sobotę nasz Chór Parafialny „Zmartwychwstanie” zaprasza na koncert kolęd już przed Mszą św. o godz. 19:00 i po Mszy Św. Bardzo serdecznie zapraszamy do wspólnego kolędowania.

8.   W niedzielę – 7 stycznia 2018 r. – o godz. 12:30 będziemy sprawować Mszę Św. w intencji wszystkich dzieci ochrzczonych w 2017 r. oraz w intencji ich rodziców i chrzestnych.

9.   W przyszłą niedzielę zapraszamy na Mszę Św. o godz. 12:30, w czasie której będziemy się modlić w intencji Czcigodnego Solenizanta – Ks. Lucjana z okazji Imienin.

10.          Również w niedzielę 07 stycznia 2018 r. w naszym kościele odbędzie się koncert kolęd w wykonaniu naszego zespołu młodzieżowego „Angelus” po Mszy Św. o godz. 19:00. Serdecznie zapraszamy!!!

11.          W niedzielę Chrztu Pańskiego – 7 stycznia zapraszamy na Mszę Św. o godz. 11:00 dzieci przygotowujące się do I Komunii Św. Na Mszy Św. odnowią swoje przyrzeczenia chrzcielne. Prosimy  zabrać ze sobą świece.

12.          W przyszłą niedzielę w salce obok kancelarii będą pełnić dyżur Panie z Parafialnego Koła Przyjaciół Radia Maryja.

13.          Również w przyszłą niedzielę – jako I miesiąca prosimy drogich parafian o wsparcie parafialnego Caritas paczkami żywnościowymi.

14.          Już dzisiaj Zespół Tańca Ludowego Staropolance Wielkopolska zapraszają drogich parafian na koncert kolęd w naszym kościele, który odbędzie się 14 stycznia 2018 r. o godz. 16:00.

15.          Jest jeszcze świąteczny kolorowy nr naszej gazety parafialnej. Zachęcając do lektury dziękujemy zarazem za wszelkie ofiary składane na rzecz pokrycia kosztów druku. „Bóg zapłać”.

16.          Zachęcamy do nabywania prasy religijnej: „Gość Niedzielny” i „Przewodnik Katolicki”, w których jest wiele  bardzo ciekawych artykułów do przeczytania.

17.          W ostatnim tygodniu zmarły  nasze  parafianki: + Danuta Sudnik z ul. 28 Czerwca 1956 r. i + Marianna Wziętoszczak-Nowicka  z ul. Kosińskiego. W ich intencji odmówmy wspólnie: „wieczny odpoczynek…”