1 Niedziela Adwentu 03.12.2017

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1 Niedziela Adwentu – 03.12.2017

 

 

1.     Rozpoczynamy Adwent, a wraz z nim nowy rok liturgiczny i duszpasterski, którego hasłem są słowa:„Duch, który umacnia miłość”. Po czteroletnim cyklu poświęconym tematyce chrzcielnej zdecydowano, aby w następnych dwóch latach rozwinąć tematykę kolejnego sakramentu chrześcijańskiego wtajemniczenia, jakim jest bierzmowanie.

2.     Wraz z rozpoczynającym się adwentem zapraszamy od jutra na roraty:

a)dla dorosłych i młodzieży codziennie – od poniedziałku do soboty o godz. 6:00 w kościele (w tym czasie nie ma mszy św. o godz. 7:00).

b)dla dzieciod poniedziałku do piątku – o godz. 17:30 w kaplicy M.B. Łaskawej.

3.     Jutro i we wtorek 4 i 5.XII. b.r. będziemy przeżywać w naszej parafii peregrynację obrazu Św. Józefa. Ideą tej peregrynacji będzie modlitwa o moralną odnowę polskiej rodziny. OTO PROGRAM: (patrz dodatek)

4.     Program jest też zamieszczony w najnowszym wydaniu naszej gazetki parafialnej. W związku z tym zachęcamy do nabycia listopadowego nr naszej gazetki i dziękujemy za wszelkie ofiary składane do skarbony na pokrycie kosztów druku. PROGRAM peregrynacji obrazu Św. Józefa jest również zamieszczony na stronie internetowej parafii.

5.     Od dziś rozprowadzane są przez naszą Scholę Parafialną – „ZAŁOGA  PANA  BOGA”kalendarze z pięknymi zdjęciami na 2018 rok.  W tym kalendarzu znajdziecie Państwo ważne wydarzenia naszej parafii i Zgromadzenia w roku przyszłym. Każdy, poprzez zakup tego kalendarza może dołożyć swoją cegiełkę i spełnić ich marzenia. Cena – 18 zł. „Bóg zapłać” za wsparcie wspaniałej inicjatywy naszej scholi.

6.     CARITAS Archidiecezji Poznańskiejpo raz kolejny organizuje akcję„Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom”. Zapraszamy wszystkich do współpracy w tym pięknym dziele, które już na stałe zakorzeniło się w tradycji Świąt Bożego Narodzenia, a którego symbolem jest płonąca świeca Caritas na wigilijnym stole. Przy wyjściu z kościoła po Mszy Św. można zakupić świece – małą w cenie 6 zł., a dużą – 13 zł. Można  również zaopatrzyć się w opłatki wigilijne. W ciągu tygodnia świece i opłatki można zakupić w kancelarii parafialnej w dniach urzędowania.

7.     Odprawiamy Nowennę przed Uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP. Od 4 – 7.XII. przed Mszą Św. roratnią o godz. 5:45. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

8.     W piątek – 8 grudnia przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze Św. w naszym kościele będą sprawowane o godz. 7:00, 8:00, 9:30 i 18:30. Nie ma postu!!!Msza Św. dla dzieci będzie w kaplicy M.B. Łaskawej o godz. 17:30, podczas której będą poświęcone medaliki dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Św.

Tego dnia w południe 12:00-13:00 w kościele będzie GODZINA ŁASKI. Wszystkich czcicieli Matki Bożej serdecznie zapraszamy.

9.     Dzisiaj od godziny 8:30 przed Kościołem odbędzie się adwentowa zbiórka krwi w ambulansie RCKiK.

10.           Dzisiaj w salce obok kancelarii pełnią dyżur Panie z parafialnego „Koła Przyjaciół Radia Maryja”.

11.           Dziś I Niedziela miesiąca. Zwracamy się z uprzejmą prośbą o wsparcie parafialnego Caritas paczkami żywnościowymi. Dziękujemy za okazaną życzliwość.

12.           W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca.Na Mszy Św. o godz. 18:30 będziemy modlić się o nowe powołania kapłańskie i zakonne. Po Mszy Św. nabożeństwo powołaniowe i adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20:45.Po nabożeństwie zapraszamy Braci Zew. naszego Zgromadzenia na spotkanie formacyjne.

13.           Począwszy od 7 grudnia w każdy czwartek parafialnej adoracji Najświętszego Sakramentu, od godz. 19:00 – 21:00 w konfesjonale dyżur będzie pełnił jeden z kapłanów naszej wspólnoty.

14.           W przyszłą niedzielę jako II miesiąca będziemy zbierać ofiary na rzecz materialnych potrzeb parafii.

15.           Przypominamy i prosimy drogich parafian, którzy w ostatnim roku lub w ubiegłym zamieszkali na terenie naszej parafii, aby niezwłocznie zgłosili się do kancelarii parafialnej celem wpisania się w poczet parafian, jeśli tego nie dokonali podczas ostatniej wizyty duszpasterskiej czyli „kolędy”.

16.           Zapraszamy do lektury prasy religijnej: „Gość Niedzielny”, „Przewodnik Katolicki” i  dla dzieci „Mały Przewodnik Katolicki”. Są jeszcze do nabycia książki.

17.           W ostatnim tygodniu zmarli  nasi  parafianie: + Daniela Radziwonikz ul. Traugutta;   + Arkadiusz Krawczyk  z ul. Prądzyńskiego oraz + Stanisława Wojciechowska  z ul. Rolnej. W ich intencji odmówmy wspólnie: „wieczny odpoczynek…”