34 Niedziela Zwykła 26.11.2017

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

34 Niedziela Zwykła – 26.11.2017 r.

Uroczystość Chrystusa Króla

 

 

 

1.     Dziś Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Po Mszy Św. o godz. 12:30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Akt oddania Chrystusowi Królowi Wszechświata.

 

2.     Również dzisiaj na Mszy Św. o godz. 11:00 z racji Patronalnego Święta Ministrantów i Lektorów odbędzie się promocja ministrantów i lektorów. Zapraszamy i prosimy o modlitwę, zwłaszcza za nowych ministrantów.

 

3.     W dzisiejszą niedzielę ministranci zbierają ofiary do puszek na wyjazd na zimowisko. Prosimy wiernych o wsparcie tej inicjatywy.

 

4.     Przypominamy, że od 1 grudnia (piątek) w kancelarii będziemy przyjmować intencje mszalne na rok 2018 – tylko pierwsze półrocze czyli od stycznia do końca czerwca 2018 r.

 

5.     W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca.

 

·        W I piątekMsza Św.o godz. 8:00 i 18:30 o Najświętszym Sercu Pana Jezusa. Po Mszy Św. – nabożeństwo do N.S.P.J. SPOWIEDŹ podczas Mszy Św. rano i wieczór.

 

Dzieci ze szkół podstawowych prosimy w I piątek na godz. 16:30 do kościoła. Najpierw będzie okazja do spowiedzi, a o 17:00 Msza Św.

 

·        W I sobotę Msza Św. o Niepokalanym Sercu Maryi o godz. 8:00. Po Mszy Św. nabożeństwo Maryjne. W I piątek i sobotę kapłani odwiedzą chorych z posługą sakramentalną.

 

6.     Zbliża się Adwent, a wraz z nim nowy rok liturgiczny i duszpasterski, którego hasłem są słowa:„Duch, który umacnia miłość”. Po czteroletnim cyklu poświęconym tematyce chrzcielnej zdecydowano, aby w następnych dwóch latach rozwinąć tematykę kolejnego sakramentu chrześcijańskiego wtajemniczenia, jakim jest bierzmowanie.

 

7.     Wraz z rozpoczynającym się adwentem zapraszamy już dziś na roraty:

 

a)     dla dorosłych i młodzieży codziennie – od poniedziałku do soboty o godz. 6:00 w kościele (w tym czasie nie ma mszy św. o godz. 7:00).

 

b)    dla dzieci – od poniedziałku do piątku – o godz. 17:30 w kaplicy M.B. Łaskawej.

 

8.     Podajemy do wiadomości, że w dniach 4 i 5.XII. b.r. będziemy przeżywać w naszej parafii peregrynację obrazu Św. Józefa. Ideą tej peregrynacji będzie modlitwa o moralną odnowę polskiej rodziny. W przyszłą niedzielę podamy program w ogłoszeniach, natomiast ten program jest już zamieszczony w najnowszym wydaniu naszej gazetki parafialnej. W związku z tym zachęcamy do nabycia listopadowego nr naszej gazetki i dziękujemy za wszelkie ofiary składane do skarbony na pokrycie kosztów druku. PROGRAM peregrynacji obrazu Św. Józefa będzie też zamieszczony na stronie internetowej parafii.

 

9.     Od najbliższego piątku – 1 grudnia w kancelarii będziemy przyjmować intencje mszalne na rok 2018 – tylko pierwsze półrocze czyli od stycznia do końca czerwca 2018 r.

 

10.           Kończymy akcję charytatywną „WŁÓCZKA DLA WNUCZKA”  w I niedzielę Adwentu, czyli, że można przynosić wełenkę tylko do 3 grudnia. Za dotychczasową pomoc składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

 

11.           W tym tygodniu od środy rozpocznie się Nowenna przed Uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP. W środę, czwartek i piątek o godz. 7:45; w sobotę i niedzielę – o g. 6:45, a od 4 – 7.XII. przed Mszą Św. roratnią o godz. 5:45.Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

 

12.           Informujemy, że są wolne intencje na roraty dla dzieci w kaplicy o godz. 17:30. Zainteresowanych zapraszamy po Mszy Św. do zakrystii.

 

13.           Od I niedzieli Adwentu – 3 grudniabędą rozprowadzane przez naszą Scholę Parafialną dzieci – „ZAŁOGA  PANA  BOGA” kalendarze z pięknymi zdjęciami na 2018 rok.  W tym kalendarzu znajdziecie Państwo ważne wydarzenia naszej parafii i Zgromadzenia w roku przyszłym. Każdy, poprzez zakup tego kalendarza może dołożyć swoją cegiełkę i spełnić ich marzenia. Pomyślmy, w tym zbliżającym się wielkimi krokami Adwencie o innych. To właśnie wtedy, 3, 10 i 17 grudnia będzie istniała możliwość zakupu naszego kalendarza. Cena – 18 zł. „Bóg zapłać” za wsparcie wspaniałej inicjatywy naszej scholi. Niech w każdym serduszku zapali się iskierka niesienia pomocy drugiemu człowiekowi.

 

14.           CARITAS Archidiecezji Poznańskiejpo raz kolejny organizuje akcję „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom”. Zapraszamy wszystkich do współpracy w tym pięknym dziele, które już na stałe zakorzeniło się w tradycji Świąt Bożego Narodzenia, a którego symbolem jest płonąca świeca Caritas na wigilijnym stole. Dlatego od przyszłej I niedzieli Adwentu będzie można przy wyjściu z kościoła po Mszy Św. zakupić świece – małą w cenie 6 zł., a dużą – 13 zł. W ciągu tygodnia świece można zakupić w kancelarii parafialnej w dniach urzędowania.

 

15.            Również od najbliższej niedzieli – 3 grudnia – będzie można zaopatrzyć się w opłatki wigilijne.

 

16.          Zapraszamy do lektury prasy religijnej: „Gość Niedzielny”, „Przewodnik Katolicki” i  dla dzieci „Mały Przewodnik Katolicki”. Są jeszcze do nabycia książki.

 

17.          W ostatnim tygodniu zmarła  nasza  parafianka: + Gertruda Tuliszka z ul. 28 Czerwca 1956 r. W jej intencji odmówmy wspólnie: „wieczny odpoczynek…”