31 Niedziela Zwykła 05.11.2017

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

31 Niedziela Zwykła – 05.11.2017 r.

 

 

 

1.     Gościmy dzisiaj w naszym kościele Duszpasterza powołaniowego naszej Polskiej Prowincji Zmartwychwstańców – Ks. Stanisława Szklarczyka CR wraz z klerykami, który głosi przez całą niedzielę kazania, a klerycy rozprowadzają wszelkie informacje o naszym Zgromadzeniu i zbierają ofiary do puszek na Centrum Powołaniowe i Wyższe Seminarium Duchowne Księży Zmartwychwstańców w Krakowie. Za wszelką pomoc i ofiarność składamy w ich imieniu – „Bóg zapłać”.

 

2.     Dziś I Niedziela miesiąca. Zwracamy się z uprzejmą prośbą o wsparcie parafialnego Caritas paczkami żywnościowymi. Dziękujemy za okazaną życzliwość.

 

3.     Przez cały listopad wieczorem o godz. 17:45 – odmawiamy różaniec za zmarłych polecanych w wypominkach. Przy tej okazji informujemy, że wszystkie wypominki złożone przez wiernych na różaniec będą wywieszone na planszy przy ołtarzu Św. Antoniego. Są już na stronie internetowej parafii.

 

4.     W sobotę – 11 listopada – przypada Święto Niepodległości. Zachęcamy do modlitwy w intencji naszej Ojczyzny podczas Mszy Św., które będziemy sprawować w tym dniu o godz. 7:00, 8:00. Taca w tym dniu zbierana będzie przeznaczona na potrzeby Stolicy Apostolskiej.

 

5.     W przyszłą niedzielę – 12 listopada zapraszamy Drogich Parafian na Mszę Św. o godz. 12:30, w czasie której będziemy modlić się w intencji Ks. Proboszcza Stanisława – w dniu Imienin – oraz w intencji Ks. Lucjana z okazji 91-tych urodzin.

 

6.     Również w przyszłą niedzielę jako II miesiąca będziemy zbierać ofiary na rzecz materialnych potrzeb parafii.

 

7.     Jest jeszcze nowy nr naszej gazety parafialnej. Zachęcając do lektury dziękujemy zarazem za wszelkie ofiary składane na rzecz pokrycia kosztów druku. „Bóg zapłać”.

 

8.     Zapraszamy do lektury prasy religijnej: „Gość Niedzielny”, „Przewodnik Katolicki” i  dla dzieci „Mały Przewodnik Katolicki”. Zachęcamy też do zakupienia książek: „O duszach czyśćcowych”, „Św. Charbel” oraz płyty DVD „Teraz i w godzinę śmierci” – film o cudach, które się dzieją dzięki modlitwie różańcowej.

 

9.     W ostatnim tygodniu zmarli  nasi  parafianie: + Krystyna Kaczmarek  z ul. Dolna Wilda 88A; + Danuta Gauss  z ul. Mielęckiego 7/1; + Stanisław Marciniak  z ul. 28 Czerwca 1956, 171/26; + Urszula Sobalakz ul. Rolnej 38/8  i   + Maria Gorczyca  z ul. Chłapowskiego 28/3. W ich intencji odmówmy wspólnie: „wieczny odpoczynek…”