30 Niedziela Zwykła 29.10.2017

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

30 Niedziela Zwykła – 29.10.2017 r.

 

 

1.     W środę przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w tym dniu jak w każdą niedzielę. Na cmentarzu przy ul. Samotnej o godz. 15.00 rozpocznie się procesja różańcowa. Okazja do spowiedzi św. przed Uroczystością Wszystkich Świętych będzie w poniedziałek i wtorek od godz. 18:00.

 

2.     W dniach od 1 do 8 listopada można codziennie uzyskać odpust zupełny dla tych, którzy w czyśćcu oczekują pełni zbawienia. Odpust zyskuje ten, kto nawiedzi cmentarz oraz wypełni zwykłe warunki, tj. przystąpi do Komunii św. w dniu nawiedzenia cmentarza i odmówi na cmentarzu Ojcze nasz i Wierzę w Boga oraz jakąkolwiek modlitwę w intencjach wyznaczonych na dany dzień przez Ojca Świętego.

 

3.     2 listopada przypada liturgiczne wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych. Msze Św. zbiorowe za zmarłych polecanych w wypominkach będą odprawiane o godz. 7:00, 8:00, 9:30, 17:00 i 18:30. Przez cały listopad wieczorem – przed Mszą Św. o godz. 17:45 – różaniec za zmarłych. Wypominki za zmarłych dzisiaj można składać po Mszach Św. przy stolikach w głównym wyjściu z kościoła. Natomiast w ciągu tygodnia wypominki za zmarłych przyjmujemy w godzinach urzędowania kancelarii parafialnej.

 

4.     W tym tygodniu przypadają I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W I czwartek przypada wspomnienie Wszystkich wiernych zmarłych.

 

W I piątek miesiąca Msza Św. o Najśw. Sercu Pana Jezusa będzie sprawowana o godz. 8:00 i 18:30, a po niej nabożeństwo I-piątkowe. Chorych z posługą sakramentalną odwiedzimy w godzinach przedpołudniowych.

 

Dzieci ze szkół podstawowych prosimy w I piątek na godz. 16:30 do kościoła. Najpierw będzie okazja do spowiedzi, a o 17:00 Msza Św.

 

W I sobotę m-ca. Msza Św. o Niepokalanym Sercu NMP o godz. 8:00, a po Mszy Św. nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP. Po nabożeństwie spotkanie Wspólnoty Żywego Różańca w Sali Portretowej.

 

5.     Ukazał się nowy nr naszej gazety parafialnej. Zachęcając do lektury dziękujemy zarazem za wszelkie ofiary składane na rzecz pokrycia kosztów druku. „Bóg zapłać”.

 

6.     W przyszłą niedzielę gościć będziemy w naszym kościele Duszpasterza powołaniowego naszej Polskiej Prowincji Zmartwychwstańców – Ks. Stanisława Szklarczyka CR wraz z klerykami, który będzie głosił przez całą niedzielę kazania, a klerycy będą rozprowadzać wszelkie informacje o naszym Zgromadzeniu i zbierać ofiary do puszek na Centrum Powołaniowe i Wyższe Seminarium Duchowne Księży Zmartwychwstańców w Krakowie.

 

7.     Za tydzień I Niedziela miesiąca. Zwracamy się z uprzejmą prośbą o wsparcie parafialnego Caritas paczkami żywnościowymi. Już dzisiaj dziękujemy za okazaną życzliwość.

 

 

8.     Również za tydzień w salce obok kancelarii będą pełnić dyżur Panie z parafialnego „Koła Przyjaciół Radia Maryja”.

 

9.     Pragnę wyrazić ogromną wdzięczność młodzieży oraz ich opiekunowi – ks. Tomaszowi, którzy wczoraj (w sobotę) spędzili kilka godzin na cmentarzu przy ul. Samotnej porządkując go i przygotowując na środową procesję różańcową. „Bóg zapłać”.

 

10.           Zapraszamy do lektury prasy religijnej: „Gość Niedzielny”, „Przewodnik Katolicki” i  dla dzieci „Mały Przewodnik Katolicki”.

 

11.           W ostatnim tygodniu zmarli  nasi  parafianie: + Zenon Kazimierczak  z ul. Hetmańskiej 104/5; + Jacek Nawrocki  z ul. Madalińskiego 6/19  i   + Grzegorz Zięta  z ul. Rolnej 27/4. W ich intencji odmówmy wspólnie: „wieczny odpoczynek…”