29 Niedziela Zwykła 22.10.2017

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

29 Niedziela Zwykła – 22.10.2017 r.

 

1.     Dzisiaj  NIEDZIELA  MISYJNA. Przez cały najbliższy tydzień swoją myśl i serce kierujemy w stronę ludzi, którzy daleko od nas głoszą Chrystusa. Są wśród nich coraz liczniejsi Polacy, nie tylko księża i siostry zakonne, ale i ludzie świeccy, zwłaszcza pracownicy służby zdrowia. Potrzebują oni naszego wsparcia materialnego i duchowego. Taca dzisiejsza jest więc przeznaczona na misje. Bierzmy też liczny udział w tym tygodniu w nabożeństwach różańcowych o godz. 18:00 w intencji misji modląc się na różańcu o liczne powołania kapłańskie i zakonne, a zwłaszcza misyjne.

2.     W związku z tygodniem misyjnym rozpoczynamy nową akcję charytatywną „WŁÓCZKA DLA WNUCZKA”. Fundacja Pomocy Humanitarnej Redemptoris Missio już od kilku lat wysyła do objętego wojną Afganistanu oraz do Kenii czapeczki dla dzieci. Czapki są wykonywane przez chętne i umiejące robić na drutach osoby. Niestety w fundacji brakuje włóczki. Dlatego uczniowie V LO zapraszają do współpracy: jeśli ktoś z Państwa ma możliwość zakupienia włóczki i podarowania jej potrzebującym dzieciom, to w naszej parafii będziemy ją zbierać do końca listopada. Można też przejrzeć zakamarki w swoich domach, może znajduje się gdzieś tam niepotrzebna wełenka (nie musi być nowa). Musi być kolorowa (tzn. nie szara, nie czarna i nie brązowa) W tyle kościoła jest ustawiony karton, do którego prosimy wkładać dary. Wszystkim, którzy włączą się do tej akcji SERDECZNIE DZIĘKUJEMY!

3.     Przyjmujemy wypominki za zmarłychwypominki listopadowe na różaniec oraz na Msze św. zbiorowe2.11. o godz. 7:00, 8.00,  9:30, 17.00  i  18.30.  Przy głównym wyjściu z kościoła na stolikach są wyłożone gotowe formularze do wypełnienia wypominek. W kolorze białym są formularze na wypominki listopadowe, a w kolorze seledynowym – formularze na Msze Św. zbiorowe. Dzisiaj można składać wypominki po Mszach Św. przy stolikach w głównym wyjściu z kościoła. Natomiast w ciągu tygodnia wypominki za zmarłych przyjmujemy w godzinach urzędowania kancelarii parafialnej. Prosimy nie składać wypominek na tacę.

4.     Caritas Parafialna zbiera dziś ofiary do puszek na najuboższych w parafii. Za złożone ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

5.     Zapraszamy do lektury prasy religijnej: „Gość Niedzielny”, „Przewodnik Katolicki” i  dla dzieci „Mały Przewodnik Katolicki”.

6.     W ostatnim tygodniu zmarli  nasi  parafianie:  + Irena Bełczykowska  z ul. Traugutta 29A/2; + Lutosława Tomczak  z ul. Dąbrówki 15/1; + Wojciech Białobrzewski  z ul. Pamiątkowej 17/15; + Bolesław Tatarek  z ul. 28 Czerwca 1956, 158/4  i   + Teresa Rzysko  z ul. Langiewicza 23/62. W ich intencji odmówmy wspólnie: „wieczny odpoczynek…”