28 Niedziela Zwykła 15.10.2017

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

28 Niedziela Zwykła – 15.10.2017 r.

 

1.     Dzisiaj  odbywa się w Polsce zbiórka w kościołach na pomoc poszkodowanym w trzęsieniu ziemi w Meksyku. W głównym wyjściu z kościoła jest ustawiona skarbona z napisem: „Kościół w Polsce dla Meksyku”. Za okazaną życzliwość i pomoc składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

 

2.     Również dzisiaj jest jeszcze akcja zbierania podpisów pod obywatelskim projektem ustawy w pełni chroniącej życie ludzkie od poczęcia. Ochroną mają być objęte – w myśl projektu ustawy – dzieci, u których wykryto wady genetyczne oraz inne choroby i niepełnosprawności. Aby podpis był ważny osoba udzielająca wsparcia musi wskazać swoje imię i nazwisko, adres zamieszkania oraz nr pesel. Bardzo prosimy Drogich parafian o wsparcie tej inicjatywy.

 

3.     Od jutra w ciągu tygodnia będziemy przyjmować w kancelarii wypominki za zmarłych – w związku z tym prosimy, aby wypisywać na oddzielnych kartkach wypominki listopadowe w ramach oktawy Wszystkich Świętych oraz na Msze św. zbiorowe2.11. o godz. 7:00, 8.00,  9:30, 17.00  i  18.30.  Przy głównym wyjściu z kościoła na stolikach są wyłożone gotowe formularze do wypełnienia wypominek. W kolorze białym są formularze na wypominki listopadowe, które będziemy polecać w modlitwie różańcowej w listopadzie, a w kolorze seledynowym – formularze na Msze Św. zbiorowe w dniu 2.11. Trzeba tylko wypisać na którą godzinę. Natomiast w niedziele będzie można składać wypominki po Mszach Św. przy stolikach w głównym wyjściu z kościoła.

 

4.     W ubiegłą niedzielę na tacę gospodarczą zebraliśmy: 5 tys. 423 zł. 94 gr. Jesteśmy bardzo wdzięczni za każdy Wasz ciężko zapracowany grosz i ofiarowany na nasz kościół. To jest nasz Dom Boży. Chciałbym, chociaż w kilku zdaniach przekazać trochę informacji dotyczących spraw gospodarczych parafii. Otóż informuję Drogich Parafian, że dług zaciągnięty z powodu ubiegłorocznych przygotowań i uruchomienia ogrzewania kościoła został już spłacony. We wrześniu 2016 r. były wymieniane (24 szt.) grzejniki żeliwne w pomieszczeniach parafialnych i domowych, by zaoszczędzić na zużyciu wody w ogrzewaniu i także, co się wiąże w płaceniu rachunków za ogrzewanie. W tym roku, również we wrześniu zostały wymienione kolejne 22 szt. grzejników żeliwnych. Jak już informowaliśmy, zostały zakupione przed wakacjami wszystkie nowe mikrofony w kościele. Dziękujemy również tym, którzy wpłacili ofiary na nasze konto parafialne oraz do skarbony Św. Antoniego na pomoc potrzebującym. Przypomnę, że z tejże skarbony Św. Antoniego m. in. parafia dofinansowuje obiady dla trojga dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 5. Wszystkim, którzy służą nam swoją radą i jakąkolwiek pomocą, czy to materialną, czy duchową – w imieniu naszym – duszpasterzy składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

 

5.     Osoby dorosłe, które chcą się przygotowywać do bierzmowania zapraszamy na pierwszą katechezę 17 października (we wtorek) o g. 19:15 do salki katechetycznej.

 

 

6.     W środę – 18 października – przypada święto Św. Łukasza Ewangelistypatrona Służby Zdrowia. Swoją modlitwą w tym dniu obejmijmy wszystkich, którzy troszczą się o nasze życie i zdrowie.

 

7.     W przyszłą niedzielę – 22 października Caritas Parafialna będzie zbierać ofiary do puszek na najuboższych w parafii. Za zrozumienie i ofiarność już dziś składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

 

8.     Zapraszamy do lektury prasy religijnej: „Gość Niedzielny”, „Przewodnik Katolicki” i  dla dzieci „Mały Przewodnik Katolicki”.

 

9.     W ostatnim tygodniu zmarli  nasi  parafianie:  + Teofila Firlik  z ul. Fabrycznej 29/6 i   + Henryk Drętkiewicz  z ul. Zmartwychwstańców 11. W ich intencji odmówmy wspólnie: „wieczny odpoczynek…”