27 Niedziela Zwykła 08.10.2017

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

27 Niedziela Zwykła – 08.10.2017 r.

 

1.     W dzisiejszą niedzielę –  obchodzimy  XVII DZIEŃ  PAPIESKI  pod hasłem: „Idźmy naprzód z nadzieją”. Jednym z punktów programu „Dnia Papieskiego” jest zbiórka pieniędzy przy parafiach i na ulicach na cele programu stypendialnego Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Zechciejmy i my włączyć się w to dzieło – jako żywy pomnik Ojca Świętego Św. Jana Pawła II.

 

2.     Również dzisiaj jest akcja zbierania podpisów pod obywatelskim projektem ustawy w pełni chroniącej życie ludzkie od poczęcia. Ochroną mają być objęte – w myśl projektu ustawy – dzieci, u których wykryto wady genetyczne oraz inne choroby i niepełnosprawności. Aby podpis był ważny osoba udzielająca wsparcia musi wskazać swoje imię i nazwisko, adres zamieszkania oraz nr pesel. Bardzo prosimy Drogich parafian o wsparcie tej inicjatywy.

 

3.     Trwają nabożeństwa różańcowe. Zapraszamy do liczniejszego udziału w tej przepięknej modlitwie do Matki Bożej. Nabożeństwa różańcowe w naszej świątyni są odprawiane: w dni powszednie – przed Mszą św. wieczorną o godz. 18.00, a w niedzielę – o godz. 18.30. Dzieci szkolne zapraszamy na różaniecod poniedziałku do piątku na godz. 17.00 do kaplicy Matki Bożej Łaskawej. Osoby, które nie mogą przyjść wieczorem do kościoła, zachęcamy do wspólnego odmawiania różańca po Mszy Św. porannej o godz. 8:00.

 

4.     W piątek – 13 dzień miesiąca - wspominamy M. B. Fatimską. Wyjątkowo w tym dniu zapraszamy na Różaniec Fatimski wraz z procesją po Mszy Św. o g. 18.30, a więc nie będzie nabożeństwa o godz. 18:00.

 

5.     Ks. Dziekan i Proboszcz Fary Poznańskiej zaprasza wiernych Miasta Poznania na uroczystości trwające przez cały najbliższy tydzień, związane z koronacją obrazu Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Poznańskiej Farze. Szczegółowy program jest wywieszony w gablotach kościelnych.

 

6.     Od przyszłej niedzieli i w dni urzędowania kancelarii parafialnej będziemy przyjmować wypominki za zmarłych – w związku z tym prosimy, aby wypisywać na oddzielnych kartkach wypominki listopadowe w ramach oktawy Wszystkich Świętych oraz na Msze Św. zbiorowe w dniu 2 listopada o godz. 7:00, 8:00, 9:30, 17:00 i 18:30. Przy głównym wyjściu z kościoła na stolikach będą wyłożone gotowe formularze do wypełnienia wypominek. W kolorze białym – będą formularze na wypominki listopadowe, które będziemy polecać w modlitwie różańcowej w listopadzie, a kolorze seledynowym – formularze na Msze Św. zbiorowe w dniu 2 listopada – tu uwaga: trzeba wpisać godzinę mszy św. zbiorowej. Natomiast w niedzielę wypominki będzie można składać w głównym wyjściu z kościoła do skarbony.

 

 

 

7.     Składamy podziękowanie za ofiary złożone dzisiaj na rzecz materialnych potrzeb parafii – za zrozumienie i ofiarność składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

 

8.     Osoby dorosłe, które chcą się przygotowywać do bierzmowania zapraszamy na pierwszą katechezę 17 października o godz. 19:15 do salki katechetycznej.

 

9.     Na prośbę przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski – ks. Abp Stanisława Gądeckiego – w  przyszłą niedzielę – 15 października b.r. odbędzie się w Polsce zbiórka w kościołach na pomoc poszkodowanym w trzęsieniu ziemi w Meksyku. Słowo zachęty  ks. Abp jest wywieszone w gablotach wew. i zew. kościoła.                  W głównym wyjściu z kościoła będzie ustawiona skarbona z napisem: „Kościół w Polsce dla Meksyku”. Już dziś za okazaną życzliwość i pomoc składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

 

10.           Instytut Statystyki Kościoła Katolickiego informuje, że w przyszłą niedzielę – 15 października b.r. we wszystkich kościołach w Polsce odbędzie się liczenie wiernych uczestniczących we mszy św. niedzielnej i osób przystępujących do komunii św.

 

11.           Tradycyjnie, jak co roku Caritas Archidiecezji Poznańskiej zaprasza osoby starsze, na spotkanie z okazji Światowego Dnia Seniora, które odbędzie się 12 października br. w Katedrze Poznańskiej. Rozpoczęcie o godz. 11:00.

 

12.           Spotkanie dla rodziców młodzieży przygotowującej się do bierzmowania odbędą się w tym tygodniu:  w środę na 19:30  -  zapraszamy rodziców młodzieży klas VII Szkoły Podstawowej. W czwartek natomiast na 19.30 klasy II Gimnazjum.
Kandydaci do bierzmowania z klas 7 Szk. Podst. mają spotkanie w środę o 18:30.

 

13.           W najbliższą sobotę – 14 października – zapraszamy nauczycieli z wszystkich szkół z terenu naszej parafii na Mszę Św. o godz. 18:30, w czasie której będziemy modlić się w ich intencji z okazji Święta Edukacji Narodowej, a po Eucharystii zapraszamy na spotkanie do Sali Portretowej.

 

14.           Zapraszamy do lektury prasy religijnej: „Gość Niedzielny”, „Przewodnik Katolicki” i  dla dzieci „Mały Przewodnik Katolicki”.

 

15.           W ostatnim tygodniu zmarła  nasza  parafianka:  + Joanna Pilarska  z ul. Kosińskiego 6/10. W jej intencji odmówmy wspólnie: „wieczny odpoczynek…”