26 Niedziela Zwykła 01.10.2017

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

26 Niedziela Zwykła – 01.10.2017 r.

 

1.     Rozpoczynamy miesiąc październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Nabożeństwa różańcowe w naszej świątyni będą odprawiane: w dni powszednie – przed Mszą św. wieczorną o godz. 18.00, a w niedzielę – o godz. 18.30. Dzieci szkolne zapraszamy na różaniecod poniedziałku do piątku na godz. 17.00 do kaplicy Matki Bożej Łaskawej. Różaniec dla dzieci rozpocznie się jutro - 2 października. Osoby, które nie mogą przyjść wieczorem do kościoła, zachęcamy do wspólnego odmawiania różańca po Mszy Św. porannej o godz. 8:00.

2.     Dzisiaj w salce obok kancelarii pełnią dyżur Panie z Parafialnego Koła Przyjaciół Radia Maryja.

3.     Prosimy dzisiaj drogich parafian o wsparcie parafialnego Caritas paczkami żywnościowymi. Dziękujemy za okazaną życzliwość.

4.     W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.

·        W I czwartek na Mszy Św. o godz. 18:30 modlimy się o nowe powołania kapłańskie i zakonne. Po Mszy Św. nabożeństwo powołaniowe i adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20:45. Po nabożeństwie zapraszamy Braci Zew. naszego Zgromadzenia na spotkanie formacyjne.

·        W I piątekMsza Św. o godz. 8:00 i 18:30 o Najświętszym Sercu Pana Jezusa. Po Mszy Św. o godz. 8:00 – nabożeństwo ku czci Serca Pana Jezusa. SPOWIEDŹ podczas Mszy Św. porannych i wieczornej. Msza Św. dla dzieci w kościele o godz. 17:00 – wcześniej od 16:30 – okazja do spowiedzi św.

·        W I sobotę Msza Św. o Niepok. Sercu Maryi o g. 8:00. Po Mszy Św. nabożeństwo Maryjne. W I piątek i sobotę kapłani odwiedzą chorych z posługą sakr..

4.     W środę - 4 października – obchodzimy wspomnienie Św. Franciszka z Asyżu, a w sobotę przypada wspomnienie Matki Bożej Różańcowej. Z tej to okazji zapraszamy dzieci przygotowujące się do I Komunii Św. wraz z rodzicami w niedzielę - 8.10. na Mszę Św. o godz. 11.00, w czasie  której  zostaną  poświęcone  różańce  dzieci.

5.     W przyszłą niedzielę – 8 października – w Polsce obchodzić będziemy XVII DZIEŃ  PAPIESKI  pod hasłem: „Idźmy naprzód z nadzieją”. Jednym z punktów programu „Dnia Papieskiego” będzie zbiórka pieniędzy przy parafiach i na ulicach na cele programu stypendialnego Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, pod hasłem: Dzielmy się miłością. Dzięki tej akcji oraz zgromadzonym środkom Fundacja wspiera młodą – uzdolnioną młodzież, która z powodów materialnych nie może kontynuować swej nauki. Obecnie Fundacja ta pomaga prawie 2300 uczniom i studentom. Zechciejmy i my włączyć się w to dzieło – jako żywy pomnik  Św. Jana Pawła II.

6.     Jest jeszcze wrześniowy nr naszej gazetki parafialnej. Zachęcamy do lektury i dziękujemy za ofiary złożone na pokrycie kosztów druku – „Bóg zapłać”.

7.     Pragniemy poinformować, że w Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej w Poznaniu przy ul. Szewskiej 18, dnia 7 października b.r. odbędzie się czuwanie różańcowe, które nawiązywać będzie do przeprowadzanej w tym dniu modlitewnej akcji „Różaniec do granic”. Zapraszamy do wspólnej modlitwy wiernych, którzy nie wyjdą w tym dniu, aby włączyli się w modlitwę w Poznaniu. PROGRAM JEST WYWIESZONY W GABLOTACH. W tym dniu w naszym kościele również zapraszamy na uroczyste nabożeństwo różańcowe o godz. 18:00, w którym weźmie udział także nasz chór parafialny „Zmartwychwstanie”. 

8.     Ruchy i Stowarzyszenia Katolickie działające na terenie naszej Archidiecezji po raz kolejny rozpoczęły akcję zbierania podpisów pod obywatelskim projektem ustawy w pełni chroniącej życie ludzkie od poczęcia. Ochroną mają być objęte – w myśl projektu ustawy – dzieci, u których wykryto wady genetyczne oraz inne choroby i niepełnosprawności. Projekt ustawy zakazuje tzw. Aborcji eugenicznej. Akcja zbierania podpisów odbędzie się w niedzielę 8 i 15 października b.r. Aby podpis był ważny osoba udzielająca wsparcia musi wskazać swoje imię i nazwisko, adres zamieszkania oraz nr pesel. Bardzo prosimy Drogich parafian o wsparcie tej inicjatywy.

9.     Zapraszamy w przyszłą niedzielę na Mszę św. z modlitwą uwielbienia o godz. 16 do kaplicy Matki Bożej Łaskawej.

10.           Również w przyszłą niedzielę jako II miesiąca będziemy zbierać ofiary na rzecz materialnych potrzeb parafii.

11.           Zapraszamy do lektury prasy religijnej: „Gość Niedzielny”, „Przewodnik Katolicki” i  dla dzieci „Mały Przewodnik Katolicki”.

12.           W ostatnim tygodniu zmarli  nasi  parafianie:  + Włodzimierz  Brauze z ul. Dolna Wilda 88G/105;  + Rafał Dłużak  z ul. 28 Czerwca 1956 r. 172/13; + Antoni Porzegowski  z ul. Fabrycznej 34B/31  i + Waldemar Stachurski  z ul. Hetmańskiej 106/7. W ich intencji odmówmy wspólnie: „wieczny odpoczynek…”