XXV Niedziela Zwykła 24.09.2017

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXV Niedziela Zwykła – 24.09.2017 r.

 

 

1.     W niedzielę najbliższą – 01.10.2017 r. rozpoczyna się miesiąc październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Nabożeństwa różańcowe w naszej świątyni będą odprawiane: w dni powszednie – przed Mszą św. wieczorną o godz. 18.00, a w niedziele – o godz. 18.30. Dzieci szkolne zapraszamy na różaniecod poniedziałku do piątku na godz. 17.00 do kaplicy Matki Bożej Łaskawej. Różaniec dla dzieci rozpocznie się 2 października. Osoby, które nie mogą przyjść wieczorem do kościoła, zachęcamy do wspólnego odmawiania różańca po Mszy Św. porannej.

 

2.     Caritas Parafialna zbiera dziś ofiary do puszek na najuboższych w parafii. Za złożone ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

 

3.     Zapraszamy amatorów dobrego filmu chrześcijańskiego do naszego Kina
Parafialnego w  w najbliższy czwartek, 28 września, na godzinę 16.30, do
Sali Portretowej.
Tym razem proponujemy obejrzenie  filmu "Tajemnica Świętego Charbela". Jest to opowieść o  libańskim świętym, przez którego wstawiennictwo wiele osób na całym świecie doznaje uzdrowienia. Gorąco polecamy.

 

4.     Rodziców dzieci pierwszokomunijnych prosimy na pierwsze spotkanie we czwartek – 28 września o godz. 19:00 do kaplicy Matki Bożej Łaskawej. Obecność obowiązkowa!!! Prosimy również rodziców dzieci pierwszokomunijnych, które nie uczęszczają do szkół na terenie naszej parafii, aby pilnie skontaktowały się z ks. Proboszczem.

 

5.     W przyszłą niedzielę – 1 października o godz. 20:00 zapraszamy katechetów ze wszystkich szkół z terenu naszej parafii na spotkanie formacyjne do w Sali Portretowej.

 

6.     Osoby dorosłe, które chcą się przygotowywać do bierzmowania zapraszamy na pierwszą katechezę we wtorek – 17 października o godz. 19:15 do salki katechetycznej.

 

7.     Ukazał się powakacyjny, wrześniowy nr naszej gazety parafialnej. Zachęcając do lektury dziękujemy zarazem za wszelkie ofiary składane na rzecz pokrycia kosztów druku. „Bóg zapłać”.

 

1.     Zapraszamy do nabycia prasy religijnej: „Gość Niedzielny”, „Przewodnik Katolicki” i  dla dzieci „Mały Przewodnik Katolicki”.

 

2.     W ostatnim tygodniu zmarła + Irena Jagielska z ul. Rolnej 18 – długoletnia Zelatorka Żywego Różańca. W jej intencji odmówmy wspólnie: „wieczny odpoczynek…”