XXIV Niedziela Zwykła 17.09.2017

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXIV Niedziela Zwykła – 17.09.2017 r.

 

1.    W dniu jutrzejszym – 18 września – Kościół wspomina i czci Św. Stanisława Kostkę – patrona dzieci i młodzieży. Jest On również Patronem naszego Księdza Arcybiskupa Metropolity Stanisława Gądeckiego, który świętuje swoje Imieniny. Pamiętajmy w naszych modlitwach o Czcigodnym Solenizancie, by Św. Stanisław Kostka wypraszał Mu wiele łask u Boga i błogosławieństwo w kierowaniu naszą Archidiecezją.

 

2.    Dzisiaj po mszach św. można złożyć ofiary do skarbony w głównym wyjściu z kościoła na KUL i szkoły katolickie. „Bóg zapłać” za ofiarność i zrozumienie.

 

3.    Zapraszamy chłopaków po drugiej klasie do ministrantów w sobotę – 16 września na zbiórkę o godz. 9:30. Wszelkie informacje w zakrystii u ks. Tomka.

 

4.    Ks. Abp Metropolita Poznański Stanisław Gądecki zaprasza w najbliższą niedzielę – 24 września na otwarcie procesu beatyfikacyjnego Siostry M. Włodzimiry Wojtczak – Elżbietanki, który odbędzie się w Kościele Bożego Ciała w Poznaniu na Mszy Św. o godz. 12:30.

 

5.    Przypominamy i prosimy drogich parafian, którzy w ostatnim roku lub w ubiegłym zamieszkali na terenie naszej parafii, aby niezwłocznie zgłosili się do kancelarii parafialnej celem wpisania się w poczet parafian, jeśli tego nie dokonali podczas ostatniej wizyty duszpasterskiej czyli „kolędy”.

 

6. Rozpoczynamy tegoroczne spotkania dla kandydatów do sakramentu bierzmowania:

       - 3 klasy gimnazjum spotkanie w środę 20.09 godz.19.15

       - 2 klasy gimnazjum spotkanie w czwartek 21.09 godz. 19.15

       - klasy 7 szkoły podstawowej spotkanie w środę 27.09 godz. 19.15

 

 Wszystkie spotkania odbywają się w salkach katechetycznych. 

 

 

7.    Zapraszamy do nabycia prasy religijnej: „Gość Niedzielny”, „Przewodnik Katolicki” i  dla dzieci „Mały Przewodnik Katolicki”.

 

8.    W ostatnim tygodniu zmarli nasi parafianie: + Marian Mocny z ul. Chłapowskiego 5a/14; + Urszula Maly z ul. Hetmańska 109/5;  + Waldemar Gałka z ul. Fabryczna 30/21 i + Hanka Wojtek z ul. Fabrycznej 34/2. W ich intencji odmówmy wspólnie: „wieczny odpoczynek…”