XXIII Niedziela Zwykła 10.09.2017

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXIII Niedziela Zwykła – 10.09.2017 r.

 

 

1.     Niedzielą dzisiejszą rozpoczyna się w naszej Ojczyźnie VII Tydzień Wychowania, któremu towarzyszy hasło – „Maryja wychowawczynią pokoleń”.

 

2.     Dzisiaj o godz. 11:00 zapraszamy najmłodsze dzieci, które rozpoczynają swoją naukę w szkole na poświęcenie tornistrów.

 

3.     Dzisiaj niedziela gospodarcza. Serdecznie dziękujemy za wszelkie ofiary składane – czy to na tacę, czy do skarbon – na potrzeby naszej parafii – „Bóg zapłać”.

 

4.     W czerwcu 2018 r. przypada 50 rocznica koronacji Obrazu Matki Bożej w Cudy Wielmożnej Pani Poznania z franciszkańskiego Sanktuarium na Górze Przemysła. Z tej też okazji OO. Franciszkanie zapraszają parafie z dekanatu Poznań Stare Miasto na rozpoczęcie przygotowań do obchodów Jubileuszu koronacji, które będzie miało miejsce we wtorek 12 września b.r. podczas Sumy odpustowej ku Czci Patronki Sanktuarium o godz. 18:00. Po Eucharystii każda parafia na ręce ks. Proboszcza, otrzyma w darze kopie Cudownego Wizerunku.

 

5.     W środę – 13 września wspominamy Matkę Bożą Fatimską. Zapraszamy na różaniec fatimski po Mszy Św. wieczornej.

 

6.     W czwartek – 14 września przypada Święto Podwyższenia Krzyża Św., który jest znakiem nadziei i zwycięstwa, jest znakiem naszego zjednoczenia z Chrystusem umarłym i zmartwychwstałym.

 

7.     W to Święto w Katedrze Poznańskiej zostanie odprawiona msza św. przez ks. Bp Grzegorza Balcerka, który zaprasza wszystkich, którzy w swym życiu doświadczyli krzyża, jego trudu i bólu, a przyjąwszy go – zaznali jego mocy, chwały, światła i zwycięstwa. Zapraszamy tych, którzy przez swoją posługę uczestniczą w tej tajemnicy, zapraszamy chorych, starszych, niepełnosprawnych, a także pracowników służby zdrowia i wolontariuszy wspierających bliźnich w dźwiganiu krzyża.

 

Jest to również nadzwyczajny dzień 14 – całodobowej modlitwy Nieustającego Różańca w intencji naszej Ojczyzny. Zapraszamy wszystkich do włączenia się w ten łańcuch modlitwy różańcowej.

 

8.     W ub. tygodniu zakończyliśmy zbiórkę wyprawki szkolnej dla dzieci z Domu Dziecka w Kosewie. Wszystkim, którzy zechcieli się włączyć w to przedsięwzięcie wyrażamy ogromną wdzięczność – „Bóg zapłać”. Dyrekcja i Opiekunowie ofiarowali obraz p.t. „Dziękujemy”.

 

9.      W najbliższą niedzielę – 17.09. o godz. 11:00 będzie uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego dla dzieci ze Szkół Podstawowych. Będzie to również okazja do oddania Czci Św. Stanisławowi Kostce – Patronowi Dzieci i Młodzieży. Serdecznie wszystkich zapraszamy razem ze swoimi rodzicami i katechetami.

 

 

10.           W najbliższym czasie (na niedzielę 24 września) ukaże się powakacyjny nr naszej Gazetki Parafialnej. W związku z tym gorąca prośba do wszystkich, którzy chcieliby włączyć się w redagowanie tejże gazetki o nadsyłanie różnych artykułów dotyczących aktualnych wydarzeń z życia Kościoła i parafii. W wakacyjnym numerze jest podany mail ks. proboszcza, na który można przysyłać swoje przemyślenia i refleksje. Tak się składa, że większość tych artykułów do tej pory była autorstwa ks. proboszcza. Bardzo prosimy o włączenie się w życie naszej parafii i naszego kościoła.

 

11.           Zapraszamy chłopaków po drugiej klasie do ministrantów w sobotę – 16 września na zbiórkę o godz. 9:30. Wszelkie informacje w zakrystii u ks. Tomka.

 

12.           W przyszłą niedzielę – 17 września po mszach św. można złożyć ofiary do skarbony w głównym wyjściu z kościoła na KUL i szkoły katolickie. „Bóg zapłać” za ofiarność i zrozumienie.

 

13.           Zapraszamy do nabycia prasy religijnej: „Gość Niedzielny”, „Przewodnik Katolicki” i  dla dzieci „Mały Przewodnik Katolicki”.