XXII Niedziela Zwykła 03.09.2017

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXII Niedziela Zwykła – 03.09.2017 r.

 

 

1.     Dzisiaj w salce obok kancelarii pełnią dyżur Panie z Parafialnego Koła Przyjaciół Radia Maryja.

2.     Również dzisiaj na sumie o godz. 12:30 podczas Mszy Św. nasz chór parafialny „Zmartwychwstanie” wykona utwory P. Krzysztofa Wilkusa, wieloletniego organisty katedralnego w Poznaniu. Po Mszy Św. również chór wykona dalsze utwory autorstwa P. Krzysztofa.

3.     Dziś w I niedzielę miesiąca - w imieniu Caritas zwracamy się z uprzejmą prośbą do parafian o żywność dla najbardziej potrzebujących rodzin naszej parafii. Kontynuujemy także opłacanie obiadów dla kilkoro dzieci ze Szkoły Podst. nr 5. Za okazaną życzliwość i pomoc składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

4.     Rozpoczęcie roku szkolnego i katechetycznego dla Młodzieży z V LO im. Klaudyny Potockiej będzie jutro -  4 września Mszą Św. w naszym kościele o godz. 9:00. Zapraszamy również rodziców, Dyrekcję szkoły, nauczycieli, katechetów i wychowawców do wspólnej modlitwy.

5.     W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca. Na Mszy Św. o godz. 18:30 będziemy modlić się o nowe powołania kapłańskie i zakonne. Po Mszy Św. nabożeństwo powołaniowe i adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20:45.

6.     Wspólnota osób opiekujących się chorymi przy klasztorze OO. Karmelitów w Poznaniu zaprasza na czwarty „Kurs Wsparcia Duchowego”. Kurs ten skierowany jest do lekarzy, pielęgniarek, studentów kierunków medycznych, księży kapelanów, wolontariuszy hospicjów, osób z Domów Opieki Społecznej, a także do osób prywatnych opiekujących się chorymi i bliskimi w domu. Kurs odbędzie się we wtorki w godz. 17:00 – 20:00. Początek 19.09.2017 r. i zakończenie 24.10.2017 r. Szczegóły można zobaczyć na plakacie w gablotach ogłoszeniowych. Liczba miejsc uczestniczących jest ograniczona. Kontakt z osobą odpowiedzialną za kurs: nr tel. 577 – 799 – 910.

7.     W piątek przypada Święto Narodzenia N.M.P. zwane w Polsce świętem Matki Bożej Siewnej. Zapraszamy na Mszę Św. o godz. 7:00, 8:00 i 18:30 do wspólnej modlitwy, polecając Maryi przyszłoroczne plony. Jest to również główny dzień odpustu w naszym Sanktuarium w Sulisławicach k/ Sandomierza. W tym roku nasze Zgromadzenie Zmartwychwstańców świętuje Jubileusz 25-lecia ogłoszenia Matki Bożej Sulisławskiej Patronką Polskiej Prowincji Zmartwychwstańców. Uroczystościom będzie przewodniczył ks. Bp Wiesław Śpiewak CR wraz z władzami naszego Zgromadzenia. Podczas mszy św. będzie śpiewał Zespół „Mazowsze”, a wieczorem o g. 19:00 będzie specjalny KONCERT Zespołu „Mazowsze”. Cały program uroczystości jest wywieszony w gablocie na zewnątrz kościoła.

8.     Kancelaria parafialna jest czynna już w poniedziałki,  środy i piątki od 10:00 – 12:00 i od 16:00 – 17:30.

9.     W przyszłą niedzielę jako II miesiąca ofiary zbierane na tacę będą przeznaczone na rzecz materialnych potrzeb parafii.

10.           Wspólnota Chrystusa Zmartwychwstałego „Galilea” zaprasza na spotkanie biblijno-modlitewne we wtorek – 5 września. Najpierw o godz. 18:30 Msza Św. i po niej spotkanie. Natomiast w najbliższą niedzielę – 10 września na Mszę Św. z modlitwą uwielbienia o godz. 16:00 w kaplicy Matki Bożej Łaskawej.

11.           W ostatnim czasie zostały zakupione do naszego kościoła 4 nowe mikrofony – 3 w prezbiterium i 1 dla P. Organisty (łącznie z podstawami) – oraz pulpit do miejsca przewodniczenia. Serdecznie podziękowanie za zrobienie tego pulpitu składam Br. Rafałowi ze Wspólnoty Braci Zewnętrznych naszego Zgromadzenia. „Bóg zapłać”.

12.           Bardzo prosimy drogich parafian, którzy w ostatnim roku lub w ubiegłym zamieszkali na terenie naszej parafii, aby niezwłocznie zgłosili się do kancelarii parafialnej celem wpisania się w poczet parafian, jeśli tego nie dokonali podczas ostatniej wizyty duszpasterskiej czyli „kolędy”.

13.            W najbliższą niedzielę 10.09. o godz. 11:00 zapraszamy najmłodsze dzieci, które rozpoczynają swoją naukę w szkole na poświęcenie tornistrów.

14.           Zapraszamy do nabycia prasy religijnej: „Gość Niedzielny”, „Przewodnik Katolicki” i  dla dzieci „Mały Przewodnik Katolicki”.

15.           W ostatnim tygodniu zmarł nasz parafianin: + Andrzej Gruszczyński z ul. Fabrycznej 30/8. Zmarła także Mama naszego ks. Andrzeja Skrzypczaka CR - + Barbara Skrzypczak z ul. Górna Wilda. Msza Św. pogrzebowa za ś.p. Barbarę będzie w naszym kościele we wtorek o godz. 12:30. W ich intencji odmówmy wspólnie: „wieczny odpoczynek…”