XXI Niedziela Zwykła 27.08.2017

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXI Niedziela Zwykła – 27.08.2017 r.

 

 

1.    Czas wakacyjnego odpoczynku powoli dobiega końca. Po urlopach wracamy do codziennych zajęć. Zastanówmy się nad minionym czasem. Kiedy rozpoczynaliśmy wakacje, urlop, zapewne poczyniliśmy postanowienia. Co z tych postanowień udało nam się zrealizować ?

2.    Jak już informowaliśmy w ub. niedzielę, w najbliższą sobotę - 2 września po mszy św. wieczornej o godz. 20:00 odbędzie się w naszym kościele koncert organowy P. Kamila Lisa. Koncert odbywa się w ramach festiwalu, który potrwa do końca września w Poznaniu. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny. Szczegółowy program jest wywieszony na zewnątrz kościoła w gablocie.

3.    Kancelaria parafialnajeszcze w tym tygodniu będzie czynna w środę i piątek od 10:00 – 12:00 i od 16:00 – 17:30.

4.    W tym tygodniu przypada I piątek i  I sobota miesiąca.

·       W I piątekMsza Św. o godz. 8:00 i 18:30 o Najświętszym Sercu Pana Jezusa. Po Mszy Św. – nabożeństwo ku czci Serca Pana Jezusa. SPOWIEDŹ dla dorosłych, podczas Mszy Św. porannych i wieczornej.

·       W I sobotę Msza o Niep. Sercu Maryi o g. 8:00. Po Mszy nabożeństwo Maryjne. W I piątek i sobotę kapłani odwiedzą chorych z posługą sakramentalną.

5.    Kończą się wakacje. Dzieci i młodzież przystąpią do swoich zajęć w szkołach. Rozpoczynajmy ten nowy rok szkolny z Bogiem. Będzie ku temu okazja w tym tygodniu z okazji I piątku.  Spowiedź dla dzieci będzie w I piątek miesiąca – 01.09. od godz. 16.30. Po spowiedzi będzie Msza Św. o godz. 17:00.

6.    Rozpoczęcie roku szkolnego i katechetycznego dla Młodzieży z V LO im. Klaudyny Potockiej będzie w poniedziałek 4 września Mszą Św. w naszym kościele o godz. 9:00. Zapraszamy również rodziców, Dyrekcję szkoły, nauczycieli, katechetów i wychowawców do wspólnej modlitwy.

7.    W piątek – 1 września. Ten dzień w dziejach naszego narodu jest nadal dniem przeżywania tragedii II wojny światowej. Pamiętajmy o tych, którzy broniąc Ojczyzny polegli w jej obronie, pamiętajmy o tych, którzy swoje życie oddali na tylu frontach świata, w niewoli, w obozach koncentracyjnych.

8.    W tym tygodniu kończymy zbiórkę wyprawki szkolnej dla dzieci z Domu Dziecka w Kosewie. Wszystkim, którzy zechcieli się włączyć w to przedsięwzięcie wyrażamy wdzięczność – „Bóg zapłać”.

9.    Za tydzień pierwsza niedziela września. W imieniu Caritas zwracamy się z uprzejmą prośbą do parafian o żywność dla najbardziej potrzebujących rodzin naszej parafii. Kontynuować będziemy także opłacanie obiadów dla kilkoro dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 5.

10.          W przyszłą niedzielę – 3 września na sumie o godz. 12:30 podczas Mszy Św. nasz chór parafialny „Zmartwychwstanie” wykona utwory P. Krzysztofa Wilkusa, wieloletniego organisty katedralnego w Poznaniu. Po Mszy Św. również chór wykona dalsze utwory autorstwa P. Krzysztofa. Serdecznie zapraszamy do modlitwy w intencji + Krzysztofa Wilkus i jego brata Piotra.

11.          Również w przyszłą niedzielę w salce obok kancelarii będą pełnić dyżur Panie z Parafialnego Koła Przyjaciół Radia Maryja.

12.          Zapraszamy do nabycia prasy religijnej: „Gość Niedzielny” razem z płytą DVD, na której jest film pt.: „Misja” Roberta de Niro oraz „Przewodnik Katolicki”

13.          W ostatnim tygodniu zmarły nasze parafianki: + Maria Żelazna z ul. Barskiej 3/3; + Maria Siudzińska z ul. Fabrycznej 29/12a  i  + Hanna Świtek-Kaczmarek z ul. Saperskiej 10/26. W ich intencji odmówmy wspólnie: „wieczny odpoczynek…”