XX Niedziela Zwykła 20.08.2017

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XX Niedziela Zwykła – 20.08.2017 r.

 

 

 

1.     W sobotę 26 sierpnia Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej. Zapraszamy do udziału we Mszy Świętej o godz. 7:00, 8:00 i 18:30. Tego dnia Polacy łączą się ze swoją Matką na Jasnej Górze. Jest Ona dla nas wszystkich najlepszą z Matek. Wraz z Matką Bożą – Królową Polski z nadzieją zechciejmy patrzeć w przyszłość. Na zakończenie każdej Mszy Św. – przed błogosławieństwem – odmówimy akt oddania parafii NMP Królowej Polski.

 

2.     W tym tygodniu przypadają liturgiczne wspomnienia: we wtorekWsp. NMP Królowej, w czwartekświęto Św. Bartłomieja, Apostoła.

 

3.     Od 18 sierpnia 2017 r. na ekranach polskich kin można oglądać film hiszpańskich twórców pod tytułem: „Fatima, ostatnia tajemnica”, stworzony specjalnie z okazji 100-lecia Objawień Fatimskich. Gorąco zachęcamy do wybrania się do kina tym bardziej, że wiele wątków tej opowieści dotyczy naszego kraju.

 

4.     Już dziś informujemy drogich parafian, że 2 września (w sobotę) po mszy św. wieczornej o godz. 20:00 odbędzie się w naszym kościele koncert organowy P. Kamila Lisa. Koncert odbywa się w ramach festiwalu „The September Concert”, który potrwa do końca września w Poznaniu. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny. Szczegółowy program jest wywieszony na zewnątrz kościoła w gablocie.

 

5.     Kancelaria parafialnaw sierpniu jest czynna tylko w środy i piątki od 10:00 – 12:00 i od 16:00 – 17:30.

 

6.     Zapraszamy do nabycia prasy religijnej: „Gość Niedzielny”, „Przewodnik Katolicki” i  dla dzieci „Mały Przewodnik Katolicki”.

 

7.     Wszystkim Gościom, Parafianom – wypoczywającym na wakacjach i urlopach życzymy pięknej pogody, dobrego wypoczynku, opieki Matki Bożej i błogosławieństwa Bożego. Pamiętajmy o modlitwie i niedzielnej Eucharystii.

 

8.     W ostatnim tygodniu zmarła nasi parafianie: + Jadwiga Maciejewska z Gniezna i  + Krzysztof Bartkowiak z ul. Kosińskiego 32/4. W ich intencji odmówmy wspólnie: „wieczny odpoczynek…”