XIX Niedziela Zwykła 13.08.2017

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XIX Niedziela Zwykła – 13.08.2017 r.

 

 

1.     Czas wakacyjnego odpoczynku powoli dobiega końca. Po urlopach wracamy do codziennych zajęć. Zastanówmy się nad minionym czasem. Kiedy rozpoczynaliśmy wakacje, urlop, zapewne poczyniliśmy postanowienia. Co z tych postanowień udało się nam zrealizować?

2.     Dzisiaj wspominamy Matkę Bożą Fatimską. Zapraszamy na różaniec fatimski wraz z procesją po Mszy Św. wieczornej.

3.     W poniedziałek – 14 sierpnia jest nadzwyczajnym dniem – całodobowej modlitwy Nieustającego Różańca w intencji naszej Ojczyzny. Zapraszamy osoby chętne do włączenia się w ten łańcuch modlitwy różańcowej. Spotkanie odbędzie się w kościele 13 sierpnia po zakończeniu różańca fatimskiego. Za ławkami przy głównym wejściu do kościoła będzie wystawiona lista osób chętnych do odmawiania Nieustającego Różańca, gdzie będzie można się tam zapisać. Przypominamy, że tę modlitwę różańcową odmawiamy w domu.

4.     We wtorek – 15 sierpnia przypada Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze Św. w naszej świątyni – jak w każdą niedzielę. Po każdej mszy św. odbędzie się poświęcenie zboża, ziół i owoców. W tym dniu mamy obowiązek we Mszy Św. uczestniczyć. Będą też po mszach św. zbierane ofiary do puszek na Caritas Archidiecezjalną.

5.     Przypominamy, że Kancelaria parafialnaw sierpniu jest czynna tylko w środy i piątki od 10:00 – 12:00 i od 16:00 – 17:30.

6.     Składamy podziękowanie za ofiary złożone na rzecz materialnych potrzeb parafii. Również dzisiaj po mszach św. można złożyć ofiary do skarbony w głównym wyjściu z kościoła na KUL i szkoły katolickie. „Bóg zapłać” za ofiarność i zrozumienie.

7.     W tym tygodniu przypadają liturgiczne wspomnienia: w poniedziałek – Św. Maksymiliana Marii Kolbego kapłana; w czwartekWsp. Św. Jacka, kapłanaktóry jest Patronem naszego ks. Kapelana Jacka Krzekotowskiego. Czcigodny Solenizant odprawi Mszę Św. Imieninową w najbliższą niedzielę o godz. 8:00 rano. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy. W piątekBł. Sancji Szymkowiak, dziewicy.

8.     Zapraszamy do nabycia prasy religijnej: „Gość Niedzielny”, „Przewodnik Katolicki” i  dla dzieci „Mały Przewodnik Katolicki”.

9.     W ostatnim tygodniu zmarła nasza parafianka: + Janina Ratajczak z ul. Hetmańskiej 109/3. W jej intencji odmówmy wspólnie: „wieczny odpoczynek…”