Uroczystość Przemienienia Pańskiego 06.08.2017

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Uroczystość Przemienienia Pańskiego – 06.08.2017 r.

 

1.     Pełnia lata i urlopów każe nam przypomnieć przykazanie Boże: „Pamiętaj, abyś dzień święty święcił”. Nie ma urlopu od służby Bożej. Właśnie w czasie wakacji powinniśmy poświęcić więcej czasu na refleksję religijną, na medytację, na pobyt w świątyni. W ciągu roku tak często zagonieni, tak zaabsorbowani codziennymi kłopotami zapominamy o sprawach Bożych. Brak nam czasu na dobrą książkę, czasopismo religijne. To właśnie urlopy, wakacje są okazją do nadrobienia tych braków, zaniedbań, opuszczeń.

 

2.     Dzisiaj I niedziela miesiąca - w salce obok kancelarii pełnią dyżur Panie z Parafialnego Koła Przyjaciół Radia Maryja.

 

3.     W tym tygodniu przypadają liturgiczne wspomnienia:  w poniedziałek – Bł. Edmunda Bojanowskiego; we wtorek – Św. Dominika; w środę – Święto Św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein) – Patronki Europy; w czwartek – Święto Św. Wawrzyńca diakona i męczennika i w piątek – wspomnienie Św. Klary, dziewicy.

 

4.     W przyszłą niedzielę – 13 sierpnia wspominamy Matkę Bożą Fatimską. Zapraszamy na różaniec fatimski wraz z procesją po Mszy Św. wieczornej.

 

5.     Przypominamy, że Kancelaria parafialnaw lipcu i sierpniu jest czynna tylko w środy i piątki od 10:00 – 12:00 i od 16:00 – 17:30.

 

6.     W przyszłą niedzielę po mszach św. będą zbierane ofiary do puszek na KUL, WT UAM i szkoły katolickie.

 

7.     W przyszłą niedzielę jako II miesiąca ofiary zbierane na tacę będą przeznaczone na rzecz materialnych potrzeb parafii.

 

8.     Przypominamy, że w związku z wyjazdami księży na urlopy prosimy wiernych, którzy chcą skorzystać z sakramentu pojednania (spowiedzi św.) w ciągu tygodnia jak też i w niedzielę, by uczynili to 15 minut przed Mszą św.

 

9.     Zapraszamy do nabycia prasy religijnej: „Gość Niedzielny”, „Przewodnik Katolicki” i  dla dzieci „Mały Przewodnik Katolicki”.

 

10.           Wszystkim Gościom, Parafianom – wypoczywającym na wakacjach i urlopach życzymy pięknej pogody, dobrego wypoczynku, opieki Matki Bożej i błogosławieństwa Bożego. Pamiętajmy o modlitwie i niedzielnej Eucharystii.

 

11.           W ostatnim tygodniu zmarli nasi parafianie: + Małgorzata Zawartowicz z ul. Pamiątkowej 7/2a  i + Józef Ratajczak z ul. 28 Czerwca 1956 r. 142/5. W ich intencji odmówmy wspólnie: „wieczny odpoczynek…”