17 Niedziela Zwykła 30.07.2017

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

17 Niedziela Zwykła – 30.07.2017 r.

 

 

1.    To już prawie połowa naszego wakacyjnego wypoczynku. Wielu z nas już prawie po urlopie, inni się do niego przygotowują. Pamiętajmy, że czas ten dany jest przez Stwórcę nie tylko nam, ale także i naszym bliźnim. Chrystus żąda od nas, abyśmy sami odpoczywając, pomogli odpocząć innym.

2.    Czas letni to okres intensywnej pracy rolników przy zbiorze plonów. W imię po chrześcijańsku pojętej solidarności wspomnijmy przed Panem we wdzięcznej modlitwie tych, którzy „żywią i bronią”. Śpieszmy im z wieloraką pomocą, okażmy rolnikom polskim więcej serca i zrozumienia.

3.    Zbliża się miesiąc sierpień – cała katolicka Polska w tym miesiącu podejmuje zobowiązanie o abstynencji od napojów alkoholowych. Włączmy się i my w ten wielki trud i wysiłek Kościoła w walce o trzeźwość polskiego narodu. Jest to również miesiąc wspomnienia tylu narodowych spraw, przeżyć, przede wszystkim 1 sierpnia – wspominamy już 73 rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Dobremu Bogu polecamy tych, którzy swoje życie oddali za nas i Ojczyznę.

4.    W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.

·        W I czwartek na Mszy Św. o godz. 18:30 modlimy się o nowe powołania kapłańskie i zakonne. Po Mszy Św. nabożeństwo powołaniowe i adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20:45.

·        W I piątekMsza Św. o godz. 8:00 i 18:30 o Najświętszym Sercu Pana Jezusa. Po Mszy Św. – nabożeństwo ku czci Serca Pana Jezusa. SPOWIEDŹ dla wszystkich, także dla dzieci, podczas Mszy Św. porannych i wieczornej.

·        W I sobotę Msza o Niep. Sercu Maryi o g. 8:00. Po Mszy nabożeństwo Maryjne.

5.    1  sierpnia od godz. 12:00 do 2 sierpnia godz. 24:00 we wszystkich kościołach parafialnych można dostąpić dla siebie lub dla zmarłego jeden raz odpustu zupełnego „Porcjunkuli” za pobożne nawiedzenie tegoż kościoła z równoczesnym zmówieniem modlitwy Ojcze nasz i Wierzę w Boga. Należy zarazem zachować pozostałe warunki odpustu zupełnego: spowiedź, Komunia św. i modlitwa wg intencji Ojca Św. oraz wolność od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu.

6.    Przypominamy, że Kancelaria parafialnaw lipcu i sierpniu jest czynna tylko w środy i piątki od 10:00 – 12:00 i od 16:00 – 17:30.

7.    Zapraszamy do nabycia prasy religijnej: „Gość Niedzielny”, „Przewodnik Katolicki” i  dla dzieci „Mały Przewodnik Katolicki”. Jest jeszcze czerwcowo – wakacyjny nr naszej gazetki parafialnej.

8.    W ostatnim tygodniu zmarł nasz parafianin: + Kazimierz Skrzypczak z ul. Pamiątkowej 7a/48. W jego intencji odmówmy wspólnie: „wieczny odpoczynek…”