16 Niedziela Zwykła 23.07.2017

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

16 Niedziela Zwykła – 23.07.2017 r.

 

 

1.    Wszystkim korzystającym z odpoczynku na terenie naszej parafii i w okolicy życzymy udanego urlopu i sprzyjającej pogody. Zapraszamy do udziału w niedzielnej Mszy św., a drogich parafian prosimy o życzliwość i uprzejmość.

 

2.    We wtorek25 lipcaprzypada wspomnienie Św. Krzysztofa -   PATRONA  KIEROWCÓW. W związku z tym dzisiaj po Mszy św. o godz. 12:30 i 19.00 pragniemy poświęcić wszelkie pojazdy. Zawierzmy Bogu nasze bezpieczeństwo na drogach i w pracy. W tę właśnie niedzielę rozpoczyna się Tydzień Św. Krzysztofa pod hasłem: „Niesiemy Dobrą Nowinę Drogami Świata” – AKCJA Św. Krzysztof. Jest to apel, z którym MIVA  POLSKA zwraca się do kierowców i użytkowników pojazdów mechanicznych, aby jeździli ostrożnie i bezpiecznie, a w duchu wdzięczności Bogu za bezpieczne podróże złożyli 1 grosz za 1 kilometr jazdy bez wypadku i przeznaczyli go na środki transportu dla misjonarzy.

 

3.    W środę kościół wspomina Świętych Joachima i Annę – rodziców N.M.P. Niech to będzie dzień wdzięczności okazywanej naszym rodzicom, dziadkom, babciom i wszystkim starszym ludziom. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach.

 

4.    Serdecznie dziękujemy za dotychczasową okazywaną nam życzliwość, zarówno duchową jak i materialną, za którą odwdzięczamy się codzienną modlitwą.

 

5.    Przypominamy, że Kancelaria parafialnaw lipcu i sierpniu jest czynna tylko w środy i piątki od 10:00 – 12:00 i od 16:00 – 17:30.

 

6.    Zapraszamy do nabycia prasy religijnej: „Gość Niedzielny”, „Przewodnik Katolicki” i  dla dzieci „Mały Przewodnik Katolicki”. Jest jeszcze czerwcowo – wakacyjny nr naszej gazetki parafialnej.

 

7.    W ostatnim tygodniu zmarły nasze parafianki: + Alina Duszyńska z ul. 28 Czerwca 1956 r. 156/7;  + Bogumiła Czerwińska z ul. Fabrycznej 8/2  i + Elżbieta Śpiączka z ul. Hetmańskiej 102/17. W ich intencji odmówmy wspólnie: „wieczny odpoczynek…”