15 Niedziela Zwykła 16.07.2017

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

15 Niedziela Zwykła – 16.07.2017 r.

 

 

1.    Wszystkim korzystającym z odpoczynku na terenie naszej parafii i w okolicy życzymy udanego urlopu i sprzyjającej pogody. Zapraszamy do udziału w niedzielnej Mszy św., a drogich parafian prosimy o życzliwość i uprzejmość.

 

2.    Już dzisiaj informujemy, że we wtorek25 lipcaprzypada wspomnienie Św. Krzysztofa -   PATRONA  KIEROWCÓW. W związku z tym w najbliższą niedzielę23 lipca po Mszy św. o godz. 12:30 i 19.00 pragniemy poświęcić wszelkie pojazdy. Zawierzmy Bogu nasze bezpieczeństwo na drogach i w pracy. W tę właśnie niedzielę rozpoczyna się Tydzień Św. Krzysztofa pod hasłem: „Niesiemy Dobrą Nowinę Drogami Świata” – AKCJA Św. Krzysztof. Jest to apel, z którym MIVA  POLSKA zwraca się do kierowców i użytkowników pojazdów mechanicznych, aby jeździli ostrożnie i bezpiecznie, a w duchu wdzięczności Bogu za bezpieczne podróże złożyli 1 grosz za 1 kilometr jazdy bez wypadku i przeznaczyli go na środki transportu dla misjonarzy.

 

3.    W tym tygodniu czcimy świętych i błogosławionych: w czwartek – Bł. Czesława kapłana; w sobotę – święto Św. Marii Magdaleny.

 

4.    Przypominamy, że Kancelaria parafialnaw lipcu i sierpniu jest czynna tylko w środy i piątki od 10:00 – 12:00 i od 16:00 – 17:30.

 

5.    Przez całe wakacje (lipiec i sierpień) będziemy zbierać wyprawkę szkolną dla dzieci z Domu Dziecka w Kosewie. Kosz przeznaczony na to jest ustawiony do końca sierpnia przed ołtarzem Św. Józefa. Już teraz dziękujemy za okazaną życzliwość.

 

6.    Zapraszamy do nabycia prasy religijnej: „Gość Niedzielny”, „Przewodnik Katolicki” i  dla dzieci „Mały Przewodnik Katolicki”. Jest jeszcze czerwcowo – wakacyjny nr naszej gazetki parafialnej.

 

7.    W ostatnim tygodniu zmarli nasi parafianie: + Józefa Pawlicka z ul. Rolnej 40  i + Marek Klorek z ul. Rolnej 24. W ich intencji odmówmy wspólnie: „wieczny odpoczynek…”