14 Niedziela Zwykła 09.07.2017

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

14 Niedziela Zwykła – 09.07.2017 r.

 

 

1.    Jak przeżywamy czas wakacyjny – czas naszych urlopów ? Zanim wyjdziemy z tej świątyni, uczyńmy postanowienie na najbliższe dni: niech ten czas przez nas przeżywany będzie na chwałę Bożą i na nasz pożytek. Warunkiem spełnienia takiego postanowienia będzie uszanowanie przez nas Dnia Pańskiego.

 

2.    Tydzień, który obecnie będziemy przeżywać jest niezwykle bogaty w liturgiczne wspomnienia świętych: jutro święto Św. Benedykta Opata i Patrona Europy; w środęŚw. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu biskupa i męczennika; w czwartekŚwiętych Pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta i w sobotęŚw. Bonawentury biskupa i doktora Kościoła.

 

3.    W czwartek – 13 lipca wspominamy Matkę Bożą Fatimską. Zapraszamy na różaniec fatimski wraz z procesją po Mszy Św. wieczornej.

 

4.    W piątek – 14 lipca jest nadzwyczajnym dniem – całodobowej modlitwy Nieustającego Różańca w intencji naszej Ojczyzny. Zapraszamy osoby chętne do włączenia się w ten łańcuch modlitwy różańcowej. Spotkanie odbędzie się w kościele 13 lipca po zakończeniu różańca fatimskiego. Za ławkami przy głównym wejściu do kościoła będzie wystawiona lista osób chętnych do odmawiania Nieustającego Różańca, gdzie będzie można się tam zapisać.

 

5.    Przypominamy, że Kancelaria parafialnaw lipcu i sierpniu jest czynna tylko w środy i piątki od 10:00 – 12:00 i od 16:00 – 17:30.

 

6.    Przez całe wakacje (lipiec i sierpień) będziemy zbierać wyprawkę szkolną dla dzieci z Domu Dziecka w Kosewie. Kosz przeznaczony na to będzie ustawiony do końca sierpnia przed ołtarzem Św. Józefa. Już teraz dziękujemy za okazaną życzliwość.

 

7.    Dzisiaj niedziela gospodarcza. Serdecznie dziękujemy za wszelkie ofiary składane – czy to na tacę, czy do skarbon – na potrzeby naszej parafii – „Bóg zapłać”.

 

8.    Jest jeszcze czerwcowo – wakacyjny nr naszej gazetki parafialnej. Zachęcamy do lektury i dziękujemy za ofiary złożone na pokrycie kosztów druku – „Bóg zapłać”.

 

9.    Zapraszamy do nabycia prasy religijnej: „Gość Niedzielny”, „Przewodnik Katolicki” i  dla dzieci „Mały Przewodnik Katolicki”.

 

10.          W ostatnim tygodniu zmarły nasze parafianki: + Małgorzata Orzechowska z ul. Umińskiego 26/16; + Jadwiga Paczocha z ul. Rolnej 31/7  i + Jadwiga Dymarska z ul. Hetmańskiej 104/18. W ich intencji odmówmy wspólnie: „wieczny odpoczynek…”