13 Niedziela Zwykła 02.07.2017

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

13 Niedziela Zwykła – 02.07.2017 r.

 

 

1.     Trwają wakacje. Czy zaplanowaliśmy je zgodnie z tym, czego od nas, jako ludzi wierzących żąda i oczekuje Bóg ? Niech na szlakach naszych wakacyjnych wędrówek nie zabraknie także świątyń, nie tylko tych pięknych, wspaniałych i znanych, ale także i tych małych, skromnych w swym zewnętrznym wystroju. W każdej z nich czeka na nas Chrystus. Stąd i nasze zachowanie w czasie zwiedzania świątyń niech będzie nacechowane powagą i czcią należną Bogu obecnemu w Najśw. Sakramencie. Pamiętajmy o Dniu Pańskim i obowiązku uczestnictwa we Mszy św.

 

2.     Dzisiaj w salce obok kancelarii pełnią dyżur Panie z Parafialnego Koła Przyjaciół Radia Maryja.

 

3.     W tym tygodniu przypada I czwartek i  I piątek miesiąca.

 

·        W I czwartek na Mszy Św. o godz. 18:30 modlimy się o nowe powołania kapłańskie i zakonne. Po Mszy Św. nabożeństwo powołaniowe i adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20:45.

 

·        W I piątekMsza Św. o godz. 8:00 i 18:30 o Najświętszym Sercu Pana Jezusa. Po Mszy Św. – nabożeństwo ku czci Serca Pana Jezusa. SPOWIEDŹ dla wszystkich, także dla dzieci, podczas Mszy Św. porannych i wieczornej.

 

4.     Kancelaria parafialnaw lipcu i sierpniu będzie czynna tylko w środy i piątki od 10:00 – 12:00 i od 16:00 – 17:30.

 

5.     Przez całe wakacje (lipiec i sierpień) będziemy zbierać wyprawkę szkolną dla dzieci z Domu Dziecka w Kosewie. Kosz przeznaczony na to będzie ustawiony do końca sierpnia przed ołtarzem Św. Józefa. Już teraz dziękujemy za okazaną życzliwość.

 

6.     W przyszłą niedzielę jako II miesiąca będziemy zbierać ofiary na rzecz materialnych potrzeb parafii.

 

7.     Przypominamy, że w związku z wyjazdami księży na urlopy prosimy wiernych, którzy chcą skorzystać z sakramentu pojednania (spowiedzi św.) w ciągu tygodnia jak też i w niedzielę, by uczynili to 15 minut przed Mszą św.

 

8.     Jest jeszcze czerwcowo – wakacyjny nr naszej gazetki parafialnej. Zachęcamy do lektury i dziękujemy za ofiary złożone na pokrycie kosztów druku – „Bóg zapłać”.

 

9.     Zapraszamy do lektury prasy religijnej: „Gość Niedzielny”, „Przewodnik Katolicki” i  dla dzieci „Mały Przewodnik Katolicki”.

 

10.           W ostatnim tygodniu zmarli nasi parafianie: + Radosław Pośpieszny z ul. Łanowej 17/5;  + Zbigniew Tumilewicz z ul. Partyzanckiej 15/2  i + Krystyna Kołpowska z ul. Fabrycznej 35/1a. W ich intencji odmówmy wspólnie: „wieczny odpoczynek…”