12 Niedziela Zwykła 25.06.2017

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

12 Niedziela Zwykła – 18.06.2017 r.

1.     Rozpoczęły się wakacje. Niech będą one dla nas czasem zbliżenia się do Boga, wspaniałą okazją do pogłębienia naszej wiary. Poprzez przyrodę, piękno naszej ojczystej ziemi niech przemawia do nas Bóg. Zechciejmy otworzyć dla Niego swoje serce. Pamiętajmy o  DNIU  PAŃSKIM, o każdej wakacyjnej niedzieli i obowiązku uczestnictwa we Mszy Św. Z tego obowiązku nie możemy się zwalniać w czasie wakacji. Serdecznie witamy wszystkich wypoczywających na terenie naszej parafii i życzymy dużo słońca i udanego wypoczynku.

 

2.     Dzisiaj gościmy w naszej parafii Wspólnotę „Przymierze Miłosierdzia” z Poznania, którzy po każdej mszy św. będą zbierać ofiary na pomoc najuboższym, bezdomnym, uzależnionym, sierotom. Bardzo prosimy, drogich parafian o wsparcie materialne.

 

3.     Przypominamy, że w dniach 26 – 30 czerwca b.r. w siedzibie ACS Słuchmed w Poznaniu przy ul. Garbary 4 organizowana jest akcja „Tydzień Bezpłatnych Badań Słuchu”. Osoby borykające się z problemami słuchu będą mogły skorzystać z bezpłatnego badania słuchu oraz konsultacji specjalisty protetyka słuchu.

 

4.     We wtorek w liturgii kościoła obchodzimy wspomnienie Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Zapraszamy wszystkich czcicieli M.B.N.P. na Mszę św. o g. 18.30 i na Nowennę Nieustającą, którą odprawimy w ich intencji.

 

5.     W czwartek przypada Uroczystość Św. Apostołów Piotra i Pawła. W tym dniu łączymy się w modlitwie z następcą Św. Piotra na rzymskiej Stolicy – Ojcem Św. Franciszkiem. Niech Bóg Mu błogosławi i zachowa na długie lata w zdrowiu i bezpieczeństwie dla dobra całego Kościoła Św.   Msze Św. w tym dniu o godz. 7.00, 8.00 i 18.30. Ofiary zbierane podczas Mszy św. będą przeznaczone na potrzeby Stolicy Apostolskiej.

 

6.     Zapraszamy do Kina Parafialnego na ostatni seans przed wakacjami. Tym razem obejrzymy współczesną wersję historii o synu marnotrawnym pt. "Dalekie strony". Film obejrzymy w czwartek, 29 czerwca o godzinie 16.30.

 

7.     W związku z wyjazdami księży na urlopy prosimy wiernych, którzy chcą skorzystać z sakramentu pojednania (spowiedzi św.) w ciągu tygodnia jak też i w niedzielę, by uczynili to 15 minut przed Mszą św.

 

8.     W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca. Msza Św. o Niepok. Sercu Maryi o g. 8:00. Po Mszy Św. nabożeństwo Maryjne.

 

9.     Zapraszamy do lektury prasy religijnej: „Gość Niedzielny”, „Przewodnik Katolicki” i  dla dzieci „Mały Przewodnik Katolicki”.

 

10. W ostatnim tygodniu zmarły nasze parafianie: + Halina Polody z ul. Hetmańskiej 106/10;  + Danuta Przybyszewska z ul. Fabrycznej 3/6  i + Krzysztof Świerczyński z ul. Fabrycznej 1/10. W ich intencji odmówmy wspólnie: „wieczny odpoczynek…”       

11. Ukazał się nowy numer gazety parafialnej. Jest to numer czerwcowo-wakacyjny. Następny numer ukaże się we wrześniu. Zachęcamy do lektury.